EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Hackathon – czyli, wszyściutko co dobrze jest wiedzieć na temacik tego zagadnienia

Czym dokładnie bywa hackathon i do kogo bywa nakierowany? Gdzie można go odnaleźć? Jak wygląda struktura hackathonu? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze bardziej dużo bez żadnego problemu przeczytasz z naszego nowego artykułu!
Wyścig projektowania i hackaton – to nazwy zamienne przeznaczone dla interesującego nas dzisiejszego dnia zagadnienia: hackathon.

Salon, obraz

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Co to tak konkretnie bywa? No cóż, hackathon to jak zostało napomknięte wyścig, jednak nie taki, który jest związany z cielesnością, lecz z umysłem. Jest to wyścig nakierowany dla programistów komputerowych, wewnątrz których skład wchodzą: graficy, informatycy, twórcy interfejsów, a także menadżerowie projekcików, a ich zadaniem jest pozbyć się jakiegoś konkretnego problemiku związanego z oprogramowaniem. Hackathon trwa zazwyczaj poprzez weekend, a zadanko konkursowe jest ogłaszane w trakcie dnia, kiedy zaczyna się wydarzenie i brane są pod uwagę tylko umiejętności ukazane na maratonie.
Jeśli chodzi o miejsce hackathonu, to co roczku odbywa się wewnątrz innego lokalizacji. W danej momencie (2017 roczek), odbędzie się drugi Galileo hackathon Gdańsk miedzy piętnastym a siedemnastym maja. Wewnątrz sieci odnajdziemy więcej danych na ten konkretny temacik, głównie w języczku angielskim, gdyż tego rodzaju wydarzenia odbywają się globalnie. Co do struktury takiego zdarzenia, to zaczyna się od zaprezentowania zdarzenia oraz ukazania problemiku.

Później persony tworzą zespoły, zależnie od własnych umiejętności.

Intrygujący wpis? Jeśli tak uważasz, to kliknij tutaj, w serwisie t shirt z własnym nadrukiem, który tam miejscu znajdziesz, również jest coś ciekawego.

Później biorą się za problem. Warto napomknąć, że hackathon jest w dwóch formach: hackathonów (a więc napomkniętych zebrań), oraz drogą internetową.