EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Parę przydatnych informacji o przemysłowych kamerach używanych w systemach monitoringu.

Jednym z najważniejszych elementów instalacji monIToringowej są kamery rejestrujące obraz. Kamery są oferowane w wielu różnych odmianach, dzięki czemu można dostosować ich parametry do wymagań.

hikvision

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
powiększenie - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze takie kamery można podzielić ze względu na zastosowane rozwiązania technologiczne. Jeszcze do niedawna na rynku królowały kamery analogowe, lecz technologiczny rozwój spowodował, że aktualnie w zasadzie się od nich odeszło na rzecz urządzeń cyfrowych. Nowoczesna kamera ip jest w zasadzie w większości parametrów lepsza od urządzenia analogowego, a bez przerwy pojawiają się na rynku jeszcze nowocześniejsze rozwiązania, zwiększające możliwości systemu. W nowoczesnym systemie monitoringu ważną rolę pełnią także rejestratory, które archiwizują przekazany przez kamerę obraz i dają możliwość odtworzenia go później.

Nasz artykuł wydał Ci się zajmujący? Zatem zachęcamy do naszej kolejnej witryny. Tam czeka na Ciebie aktualny artykuł.

/J]

powierzchnia

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Jednym z najważniejszych parametrów kamer stosowanych w systemach monitoringu jest rozdzielczość. Najczęściej uzależniona ona będzie od szerokości monitorowanego terenu, im będzie on większy, tym rozdzielczość również powinna być większa, żeby zapewnić należytą jakość obrazu. Ważna jest także odpowiednia czułość, co pozwala na pracę przy gorszych warunkach oświetleniowych. Kamery pracować mogą tylko we wnętrzach budynków lub także na zewnątrz.

Jeśli szukasz najkorzystniejszej aktualnie oferty na rynku, spójrz na witrynę a na pewno tu ją od razu znajdziesz i chętnie ją wybierzesz.

W tym ostatnim przypadku muszą mieć dobrą obudowę która ochroni urządzenie przed działaniem różnych warunków pogodowych.

Podczas wyboru kamer warto stawiać na produkty najwyższej jakości, gdyż dzięki temu będzie się miało pewność stabilnego działania, tu doskonale sprawdzają się na przykład urządzenia firmy hikvision.