EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Marzy Ci się własny dom? Niestety trzeba nastawić się na konieczność wydania na ten cel dużej ilości gotówki.

W dzisiejszych czasach właściwie każdy marzy o posiadaniu własnego domu – czy Ty również należysz do takich osób? Jeśli tak, na pewno zastanawiałeś się nie raz, w jaki sposób efektywnie zrealizować tego typu marzenie i szybko stać się posiadaczem ładnej działki pod budowę domu. Dzisiaj chcemy Ci podpowiedzieć jeden pomysł, na który prawdopodobnie jeszcze nie wpadłeś – zakup starego domu i zburzenie go zamiast kupna nowej działki.

Okazuje się, że tego rodzaju rozwiązanie może mieć wiele zalet – a co istotne, przy właściwym wyborze konkretnej działki spowoduje, iż zaoszczędzisz naprawdę sporo pieniędzy. Zwykle bowiem okazuje się, iż kupno nowej działki zwykle wiąże się z obowiązkiem zmiany jej statusu – dla przykładu z działki leśnej na działkę budowlaną. Najczęściej kosztuje to naprawdę sporo pieniędzy – w współczesnych czasach niestety tego rodzaju usługi w różnego rodzaju urzędach bez wątpliwości nie należą do tanich przyjemności. Jeżeli natomiast kupisz działkę, która już ma status budowlanej – bowiem jest na niej postawiony jakiś budynek, wtedy bez wątpliwości naprawdę sporo zaoszczędzisz na kwestiach związanych z rzeczami, które trzeba załatwić w urzędzie- kontynuuj o robotach rozbiórkowych. W żadnym wypadku nie decyduj się na zakup budynku do remontu- w takich wypadkach remont oczywiście będzie kosztował Cię znacznie więcej niż wybudowanie budynku od początku. Okazuje się, że burzenie budynków bynajmniej nie jest tak kosztowną kwestią jak mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka – zwykle roboty rozbiórkowe kosztują o wiele mniej niż przykładowo zmiana statusu działki z leśnej na budowlaną. Z drugiej jednakże strony trzeba w takich sytuacjach uzbroić się w dużą dozę cierpliwości – najczęściej roboty rozbiórkowe trwają stosunkowo długo. Mogę Cię jednak zapewnić, iż bez wątpienia warto poczekać – jeżeli zakończysz burzenie budynków, wówczas będziesz mógł cieszyć się ładną działką, która nie jest obciążona najmniejszymi kwestiami formalnymi (więcej o burzeniu budynków). To zdecydowanie coś, co należy doceniać.

Jesteśmy prawie pewni, iż dotychczas nie wziąłeś takiego rozwiązania pod uwagę – a zdecydowanie warto.

Według Ciebie prezentowany tekst jest nieprawdopodobnie interesujący? Jeżeli tak, to wejdź również na pomocne wpisy (http://www.stargres.pl/grupa-zakupowa-brico-marche/), które posiadają równie absorbujące zagadnienia.

Zastanów się poważnie nad taką opcją, bo możesz wiele zaoszczędzić.