EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jeśli mówisz o najznakomitszej i najbardziej uznawanej stali na świecie to musi być to blacha trudnościeralna.

Stworzyłeś biznes, który jest pracochłonny, kosztochłonny oraz domaga się profesjonalnych aparatur? Zapewne będą one, tak samo jak wiele różnych urządzeń narażone na wiele awarii mechanicznych i wysoko eksploatowane. W takiej sytuacji ważne jest, aby lokować pieniądze w dobrej marki materiały, z których będą one zrobione, np. w blachy trudnościeralne Hardox.

Stal hardox

Autor: www.hardox.com
Źródło: www.hardox.com

Nazwa „Hardox” jest zagwarantowana prawnie dla szwedzkiego koncernu, który uzyskuje blachy trudnościeralne. Posiadają one niesamowite wyróżniki, przez co są cenione na rynku europejskim, także polskim. Cechują się one niezwykłą odpornością na ścieranie, wspaniałą trwałością, dużą udarnością i optymalną tolerancją urzeczywistnienia i dobrej jakości powierzchnią. Struktura blachy podlega obróbce przez spawanie, cięcie (bezpłatny dostęp), frezowanie, gwintowanie i zaginanie. Wykorzystywana jest wielostronnie, co powoduje, że jest wręcz rozchwytywana oraz wyczekiwana przez wiele firm z sektora. Więcej znajdziesz tu:Zastosowanie

Blacha Hardox jest użytkowana w takich branżach jak recykling, z której zrobione są niszczarki, chwytaki, jak również okładziny skrzyń śmieciarek. Dalej jest budowa dróg, kamieniołomy i kopalnie, a także kopalnie podziemne. W szczególności właściwie nadaje się do wytwarzaniu narzędzi nadających się do prac wyburzeniowych, korpusów, wywrotek oraz wielu innych aparatur, których systematyczne stosowanie dopuszcza możliwość powstawania pęknięć, zniekształceń, czy zużycia. Przykładowymi produktami wytwarzanymi z blach trudnościeralnych są lemiesze, czyli dolne fragmenty korpusu pługów odcinające skibę od gleby. Uznawane są one szczególnie w górnictwie, a materiał z jakich są stworzone zwiększa ich żywotność porównując do lemieszy wytwarzanych z innych stali trudnościeralnych. W skutek tego zwiększa się wydajność produkcyjna wykorzystywanych maszyn. Dla zaciekawionych tematem: link.

Rodzaje

Lemiesze ze stali trudnościeralnej

Autor: STAL-HURT
Źródło: www.stal-hurt.com

Można wyróżnić kilka typów blach Hardox, tj. 400, 450, 500, 550, 600, których odrębność polega na twardości zaczynającej się od 370 HB, a kończącej na 640 HB. Istnieje także Hardox Extreme, która znajduje swoje zastosowanie w incydentalnych sytuacjach, gdyż jest wytrzymała na ścieranie do 12 razy bardziej w stosunku do Hardox 400. Tego typu materiały ulegają systematycznemu postępowi. Ulepszają, rozwijają oraz unowocześniają aparatury, które wspierają tworzyć niezbędną każdemu człowiekowi infrastrukturę oraz wyroby zapobiegające destrukcji środowiska i zapewniające komfortowe życie ludziom.