EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Przesyłki typu dłużycowego kurierskie – jakie dostaniemy informacje za pomocą porównywarki kurierów?

Przede wszystkim na początku naszego felietonu musimy wyjaśnić, czym dokładnie jest przesyłka dłużycowa. A jest to w rzeczywistości bardzo lekka, lecz długa paczka, której wymiary przekraczają przesyłki typu standardowego oraz niestandardowe.

Zwykle te konkretne kryteria bywają zależne od tego, jakiego dokładnie kuriera poprosimy o pomoc przy dostarczeniu wspomnianej paczki, albowiem różne firmy maja różne rozgraniczenia co do jej wielkości. Jak się w tym wszystkim połapać oraz gdzie poszukiwać pomocy? Tego po dowiadujesz się z tego artykułu!
kliknij to

Autor: Green Office Engro
Źródło: http://www.flickr.com
przesyłki dłużycowe

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz całkiem nowy temat, czyli przesyłki dłużycowe kurierskie – obejmuje jak widać powyżej lekkie lecz długie paczki. Dobrze jest mieć świadomość, iż dosłownie każdy dostawca (mówimy tu na temat firmy kurierskiej), posiada inne kryteria co do owego rodzaju wysyłek. Najłatwiej jest to dobrze sprawić dzięki wyszukiwarkom kurierskim, dzięki którym możemy podać pełne rozmiary naszej paczki, na o w tym: jej wagę, rodzaj opakowania, rodzaj dostawy, pełne wymiary, czy tez fakt, czy paczka ma być za pobraniem, a także czy powinna być ubezpieczona.przejdź do serwisu serwis hotmelt serwis hotmeltNastępnie po wpisaniu owych kryteriów otrzymamy informacje o przedsiębiorstwach, które to oferują nam wspomniane przesyłki dłużycowe. Na terenie Polski mogą to być przedsiębiorstwa takie jak choćby: DHL (która to oferuje przesyłki dłużycowe od dwustu centymetrów do czterystu centymetrów), K-EX (od stu osiemdziesięciu do trzystu cm długości), czy też FedEx (który to pozwala na paczki mające wymiary od 200 do 300 cm oraz szerokości do 80 centymetrów. Najbardziej duża waga to siedemdziesiąt kg).

Dobrze jest mieć świadomość, że pozostałe duże firmy, takiego typu jak DPD oraz UPS nie oferują tego typu przesyłek. Co zaś dotyczy przesyłek sporo większych aniżeli czterysta centymetrów, to nie podliczają się one do typu dłużyc i mają całkowicie inny typ wysyłki.