EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Stawiasz mieszkanie? Zastanów się nad inteligentnymi technologiami, które uproszczą Ci życie.

Jako dzieci oglądaliśmy kreskówkę o rodzinie egzystującej w przyszłych czasach, wyręczanej przez gospodynię-robota, wydającą polecenia do ekranu w ścianie. Obecnie część tychże wizji, aczkolwiek w nieznacznie odmienionej formie, jest osiągalna na wyciągnięcie ręki.

Budowa Stadionu Legii w Warszawie

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
O czym mówimy?
Wykwitają – póki co okazjonalnie, ale tendencja jest postępowa – budynki w znacznym stopniu zaawansowane technologicznie, jakie określa się nazwą inteligentny budynek. Wyposażone są one w zestaw czujników, detektorów i analogicznych urządzeń, podłączonych do nadrzędnego układu zarządzania. Co to znaczy w rzeczywistości? Ano tyle, iż za pomocą np. komórki z stosowną aplikacją damy radę wyznaczyć stopień docieplania, oświetlenie mieszkania, zamknięcie lub otwarcie bramy i tym podobne. Do tego, dzięki spożytkowaniu technik telekomunikacyjnych zdołamy tego dokonać, przebywając poza domem.

Jeśli nie jesteś pewien, czy zamieszczone na tej witrynie wiadomości są wystarczająco rzetelne, to zobacz źródło, które użyto do napisania tego artykułu.

Funkcjonuje także opcja wpisania w ów układ także kamer i alarmu, który nada wiadomości o zagrożeniu wprost do spółki ochroniarskiej.

Nie moglibyśmy z tego korzystać, gdyby nie w szerokim zakresie pojęte usługi IT. To oczywiście wskutek dostępu naszych komórek do sieci jesteśmy w stanie w ogóle rozmyślać o czymś takim, jak sterowanie oświetleniem zewnętrznym, otwieranie okien czy zarządzanie zasilaniem bez ruszania się z fotela – a nawet bez wracania do środka, by się upewnić, azali rzeczywiście wyłączyliśmy czajnik od zasilania.

Jeden ruch w oprogramowaniu – i niwelujemy zasilanie w danej części pomieszczenia. Owo ostatnie to na razie wciąż pomysł na przyszłość, jednakowoż przyszłość nadciąga prędzej, aniżeli się spodziewamy.