EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym jest inteligentny budynek?

Żyjemy w epoce największego przyśpieszenia technologicznego. 90 lat wstecz nikt na globie nie wiedział czym jest odbiornik telewizyjny, natomiast jeszcze kilkanaście lat temu mało kto dysponował stałym łączem Internetowym lub telefonem komórkowym.
Teraz w naszych mieszkaniach z roku na rok jest coraz to więcej elektroniki, jednym słowem przyrządów „inteligentnych”.

Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum
Logicznym więc zdaje się być to, iż za kilka lat nikt w nowo zbudowanym budynku nie będzie już wykorzystywał klasycznej instalacji elektrycznej. Na dzień dzisiejszy w naszych mieszkaniach użytkujemy elektroniczne ściemniacze światła, regulatory temperatury umieszczone są na naszych ścianach, piloty do sterowania roletami są już normą, a ze względów bezpieczeństwa mało kto decyduje się już na budowę domu bez układu przeciwpożarowego jak też ochroną przed zalaniem apartamentu.

Czy poszukujesz obecnie czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na witrynę, która na pewno okaże Ci się ekscytująca. Odnosi się ona do zbliżonej problematyki.

Standardem stają się inteligentne instalacje elektryczne. Jaka zatem jest różnica wszystkiego tego co przeczytaliśmy wyżej od inteligentnej automatyki sterowania mieszkaniem? Wyimaginujmy sobie teraz iż owe wszelkie urządzenia połączymy z sobą razem, żeby jedno mogło oddziaływać na działanie drugiego według naszych dyspozycji. Czujka ruchu nie tylko wyzwala system alarmowy ale również zapali bądź wyłączy nam światło, receptor temperatury nie jedynie podtrzyma odpowiednią temperaturę w domku, ale spuści nam rolety gdy na zewnątrz jest lodowaty wiatr a nas nie będzie w domu, system nawadniania ogródka zatrzyma się jeśli ktokolwiek wejdzie na ogródek, zaś zegar systemowy nie tylko obudzi nas włączając muzyczkę w sypialni, ale podniesie również roletę bądź włączy światło.

Tak właśnie wygląda inteligentne mieszkanie.

Czy wpisy zaprezentowane na tej witrynie stabłowice szeregówki ogólnie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Ale, jeśli chcesz więcej, to wejdź tu.

Jedno urządzenie komunikuje się z innym, może czytać dane z wielu czujników, detektorów oraz podejmować decyzje na bazie zaprogramowanych przez nas zastosowań.

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak inteligentny dom. Nie ma się o co obawiać o wymknięcie systemu spod naszej obserwacji. Tak faktycznie to zwykła, logiczna elektronika która działa tylko tak, jak my tego potrzebujemy.