EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co trzeba wiedzieć o docieplaniu pianką – charakterystyka

Dobre systemy zapewniają izolacyjność na 3 płaszczyznach: konwencji,promieniowania oraz przewodzenia. Ocieplanie pianką poliuretanową jest najbardziej skutecznym systemem izolacyjnym. Ów system wypełnia wszystkie ubytki i ma stabilną wartość R. Pianka do ocieplania nie jest podatna na uszkodzenia ze względu na straty ciepła konwekcyjnego.

docieplanie

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Pianka po montażu jest samonośna. Ocieplanie pianką poliuretanową można natryskiwać w zamkniętych szczelinach. Normy zwyczajnych materiałów do ociepleń uznają jedynie wartości R jak i nie przewidują zjawisk konwekcji oraz promieniowania.

Na rynku izolacyjnym, konsumenci mają szereg rozmaitych opcji przy wyborze materiału do izolacji. Jednakże, istnieje wiele korzyści związanych z izolacją natryskową pianką poliuretanową, które czynią, że pianka jest najlepszym wyborem zarówno w budynkach inwentarskich czy przemysłowych. Głównym celem izolacji pianą poliuretanową jest minimalizacja ubytków ciepła przez co redukuje się koszty grzania w ziemie i chłodzenia latem. Ocieplanie pianką poliuretanową redukuje transfer ciepła z budynku. Piana zapewnia bezspoinowy montaż metodą natryskową. Dzięki swej budowie tworzy również wysoką ochronę cieplną. Pianka jest efektywna ekonomicznie – redukuje czas docieplenia do minimum. Pianki zachowują trwałe parametry techniczne podczas użytkowania. Ocieplanie pianką poliuretanową wypełnia szczeliny, krawędzie jak i kanały. Pianka izolacyjna jest lekka i twarda. Piana jest bez woni oraz nie utlenia się, nie jest toksyczna, co sprawa że jest to materiał czysty ekologicznie. Nie powoduje także alergii.

Dodatkowo ocieplanie pianką poliuretanową (docieplenia bloku) redukuje gromadzenie się kurzu oraz poprawia jakość powietrza w pokojach. Piana jest elektrostatyczna – nie przyciąga cząstek kurzu. Charakter materiału gwarantuje brak odpadów podczas zakładania izolacji pianki natryskowej.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie to nierzadko najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym przypadku – gdy klikniesz ten link, przeczytasz inne cenne materiały.

Pianka jest odporna na szkodliwy wpływ warunków biologicznych i chemicznych – nie poddaje się procesom gnilnym, nie rozwijają się w niej drobnoustroje, jest także odporna na środki chemiczne. Natrysk pianki jest odporny na bakterie, pleśnie oraz gryzonie, insekty. Pianka to znakomity opór ciepła w czasie upałów, oraz stanowi utrzymanie chłodu we wnętrzu budynku. Izolacja tą pianą nie potrzebuje konserwacji. Ocieplenie pianą poliuretanową powoduje ochronę przed wodą kondensacyjną, za sprawą odporności na wilgoć.