EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kopalnia granitu Strzegom – czyli, własne kopalnie na terenie Strzegomia razy cztery

Jak dużo na obszarze miasteczka Strzegom jest zawarta kopalni surowca, zwanego Granitem? w jakim miejscu można o nich wszyściutkich znaleźć nie posiadając problemiku informacje? Co dobrze jest wiedzieć na temacik granitu, pochodzącego dokładnie z Strzegomia? Jak brzmi nazwa spółki akcyjnej, która panuje nad wszyściutkimi kopalniami i od którego roczku działa w ogóle na rynku wydobywczym? To wszystko bez najmniejszego problemiku znajdziesz w naszym nowym felietonie!
By dać odpowiedź na zaczynające pytanko we wstępie, czyli: „Ile na terenie miasta Strzegom jest zawarta kopalni surowca, nazywanego Granitem? ” – nie trzeba daleko szukać.

landszaft - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
budynek

Autor: Röben
Źródło: Röben

Na obszarze Strzegomia, według stronki internetowej owego miasteczka, poświęconej 1 spółce akcyjnej, która „panuje” nad wszystkimi kopalniami Granitu – istnieją dokładnie 4 kopalnie, które są najbardziej dużymi złożami granitu strzegomskiego i równocześnie jedną z największych kopalni granitu w Polsce, posiadająca nazwę Granit Strzegom S.A. Kopalnia granitu Strzegom (adres tej strony), a konkretniej „Kopalnie” granitu Strzegom, mają w posiadaniu prawie dwieście lat historii, albowiem spółka została uaktywniona dokładnie wewnątrz tysiąc osiemset trzydziestym roku. Dzięki napomkniętej stronce kopalni, czyli konkretnie: .

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Wystarczy wejść w podany link i można zobaczyć tutaj kolejne nasze posty. Mamy nadzieję, że też przypadną Ci do gustu.

/J]

pl/ możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o owych kopalniach, w szczególności co wytwarzają, jaka bywa konkretnie ich historia, jakiego typu posiadają obiekty referencyjne, czy też najzwyczajniej w jaki metodę się wraz z nimi skontaktować. Na stronce istnieje także lista napomkniętych już produktów, wraz z opcjami ich wyboru (dla przykładu klasy czy też rozmiarowi) przypisane do konkretnej rzeczy.