EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sposoby na staranne pielęgnowane trawnika

Trawnik może być autentycznym zielonym dywanem i śliczną ozdobą ogrodu tylko wtedy, kiedy jest regularnie i starannie pielęgnowany. Odpowiednio wyglądający trawnik charakteryzuje się zwartą strukturą, także mocnymi brzegami.

urządzenie elektryczne i okablowanie

Autor: Gareth Halfacree
Źródło: http://www.flickr.com
Obręby trawnika, szczególnie na wiosnę wymagają pewnej poprawki.
Tak samo jak o ładny porost murawy, tak samo powinniśmy zadbać o brzegi trawnika. Eko bord to wielofunkcyjne brzegi do każdych rodzajów powierzchni. Wartością takiego rodzaju podejścia jest prędki i łatwy montaż, brak konieczności czynienia rowów, również sposobność swobodnego modelowania nie prostolinijnych krajów nawierzchni. Eko bord przez swą strukturę jest optycznie niewidzialnym elementem nawierzchni.

Nie czekaj, tylko jeśli masz chęć poznać ten temat, obejrzyj więcej tu (http://www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-aluminiowe) a na pewno uzyskasz ważne informacje na ten wątek.

Z jego pomocą można wytyczyć i ograniczyć jakikolwiek układ ścieżek żwirowych, bądź gresowych, z powodzeniem może być również używany jako oddzielenie trawnika od ziemi uprawnej. Nadzwyczaj ważną wartością takiego obrzeża jest to, iż w pełni stworzone jest z materiałów wtórnych co w dobie coraz to wyższej ilości śmieci (zobacz tonsmeier grójec) nie jest bez wpływu dla otoczenia naturalnego.

czujnik

pneumatyka

Autor: www.eecpoland.eu
Źródło: www.eecpoland.eu
Również kratka trawnikowa sporządzona jest z tworzywa uzyskanego z odzysku, wykorzystywana jest do utwardzania trawnika. Jest to alternatywa dla kostki brukowej, wyręcza betonowe płyty ażurowe. Prawdziwy trawnik wzmocniony kratą wygląda efektownie, jest mocny i ekologiczny.

Kratki ogrodowe wolno także wypełnić grysem, względnie otoczakiem tworząc podjazd, bądź ścieżkę.
Przy wypełnieniu kratki ziemią i obsadzeniu roślinnością, korzenie są zabezpieczane przez ścianki kratki, a nawierzchnia jest wzmocniona.