EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakimi sposobami można zadbać o klimatyzację samochodową, żeby mogła ona odpowiednio długo służyć.

klimatyzacja to bardzo popularny układ w nowoczesnym samochodzie, obecnie większość oferowanych pojazdów ją posiada na wyposażeniu. Przy jej pomocy można zapewnić należyty komfort w środku, w lecie przyjemnie chłodząc, a zimą osuszając powietrze.

rozwój

Autor: Breville USA
Źródło: http://www.flickr.com
inwestycja

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wielu kierowców nie do końca jest świadoma, jak należy klimatyzacji używać, aby służyła odpowiednio długo, a jest ona wrażliwa na rozmaite zaniedbania. W pierwszej kolejności powinno się dbać o to, żeby systematycznie wymieniać filtr (https://pro-mill.pl/) i wszystko dezynfekować – można wtedy uniknąć rozwoju niebezpiecznych bakterii i grzybów. Należy też klimatyzacji używać regularnie, nawet w zimie powinna być włączana co jakiś czas.

Jeżeli według Ciebie ten artykuł jest pasjonujący, to zobacz także pomocne źródło (https://www.stojakireklamowe.pl/snf-3-stojak-na-flagi-3-ramienny.html), które ma interesujące dane – one niewątpliwie Cię zajmą.

Przez tą prostą czynność będzie można znacznie przedłużyć żywotność tego układu.

Lecz najważniejszą serwisową czynnością, jaką trzeba co roku wykonać, jest sprawdzenie czynnika chłodzącego razem z olejem. Ma to ogromne znaczenie dla sprawności układu, na braki w ilości oleju szczególnie narażony jest kompresor klimatyzacji, zwany także sprężarką. Zatarcie sprężarki jest bardzo kosztowną usterką, a naprawa może wynieść nawet parę tysięcy. Wynika to z tego, że nie tylko do wymienienia będzie kompletny układ sprężania, ale trzeba też będzie dokładnie wyczyścić instalację. Trochę lepiej wyglądają pozostałe usterki, jakie również się mogą co pewien czas pojawić.

Jeżeli na przykład zepsuciu ulegnie sprzęgło klimatyzacji, to w tym przypadku koszt jego naprawy nie będzie jakiś specjalnie szokujący, podobnie jak się pojawią jakieś nieszczelności.