EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie są rodzaje kuwet oraz przez kogo i do czego mogłyby być stosowane?

Czy wiesz, że fotograficy, którzy wciąż stosują dawne metody do wywoływania wykonywanych przez siebie fotografii stosują specjalistyczne naczynia? Są one odporne na działanie chemikaliów, wyprodukowane na ogół z tworzyw sztucznych i napełniane wodą płuczącą.

mieszkanie - odbitka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
towary

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Są to płytkie prostokątne naczynia, które często posiadają dosyć niskie ściany, co ułatwia umieszczanie różnorodnych materiałów fotograficznych w formie arkusza. Są nimi np.

Niniejszy artykuł porusza naprawdę ciekawe kwestie, jednak sprawdź ponadto tamto źródło – na pewno uznasz, że są wartościowe.

papiery fotograficzne albo błony. Takie kuwety produkowane są w różnorodnych rozmiarach, co pozwala fotografowi zredukować zużycie kosztownych chemikaliów, gdyż dobiera on rozmiar tego typu kuwety do wymiaru wywoływanego właśnie zdjęcia. Miski te często też posiadają tak zwane prążkowane dno, co ułatwia dostęp roztworów do całej powierzchni zdjęcia. Należałoby też dodać, że istnieją miski posiadające taką samą nazwę, ale są wykorzystywane w całkiem odmiennych branżach, przykładowo w laboratoriach chemicznych czy też w hodowli zwierzaków domowych do załatwiania ich potrzeb.

Taki rodzaj kuwety może posiadać również obudowę, dzięki której przypomina trochę mały domek. Górna część tego typu kuwety ma otwór, przez który zwierzę może do niej się dostać. W przypadku takich kuwet uzupełnia się je piaskiem lub specjalnym żwirkiem. Małe ścianki naczynia mogą ułatwić nie tylko wchodzenie zwierzęciu do środka, lecz także posiadaczowi wymianę np.

Jeśli pasjonuje Cię tego rodzaju kwestia, zerknij na źródło (https://www.zawiesiawroclaw.pl/) w tamtym miejscu zawarte też Cię bardzo zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij tu.

piasku.

Należałoby także wspomnieć, że przykładowo w motoryzacji istnieje plastikowy zbiornik wykorzystywany do magazynowania różnych niewielkich elementów, przykładowo śrubek czy też nakrętek, jaki również nazywany jest potocznie kuwetą.