EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z jakiego powodu kominki są dzisiaj tak chętnie montowane w nowo stawianych domach, jakie mają zalety.

Kominki od bardzo dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem, obecnie w zasadzie każdy stawiany dom będzie na to miał jakieś miejsce. Kominki pełnią różne funkcje, w pierwszej kolejności dają niezwykle miły klimat we wnętrzu, szczególnie zimową porą.

Wiele osób wykorzystuje także kominek do ogrzewania domu, czy w formie pomocniczej, czy nawet jako główne źródło ciepła. Jeśli chodzi o technologię takie rozwiązania jak najbardziej będą możliwe, a technologia w tym obszarze bez przerwy się rozwija. Niektóre z rozwiązań pozwalają nawet na ogrzewanie wody do kuchni i łazienek, więc pojedynczym rozwiązaniem można rozwiązać parę różnych spraw. Kominki oferowane są w różnych odmianach i wersjach, dzięki czemu każdy może dobrać odpowiedni do potrzeb i oczekiwań.
kominek

Autor: Niels Kliim
Źródło: http://www.flickr.com
zabudowa kominek /sp + tlo

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce kominki można podzielić na dwa główne rodzaje, to znaczy otwarte i zamknięte.

Każdy nasz link prowadzi tylko do przydatnych witryn, na których przeczytać możesz o istotnych zdarzeniach. Nie wahaj się, jedynie kliknij w niego!

Wersje zamknięte, jeżeli są dobrze zaprojektowane i wykonane, są bardzo bezpieczne w codziennym użytkowaniu, nie trzeba pilnować w nich ognia ani też nie ma ryzyka, że coś wypadnie na podłogę. Kupując kominek przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju wkład będzie zastosowany, ponieważ od jego parametrów zależeć będą możliwości jakie będzie miała instalacja. Spore znaczenie dla odpowiedniego funkcjonowania będzie też miała zabudowa kominek /sp + tło.

W pierwszej kolejności wpływać ona będzie na walory estetyczne, gdyż będzie najbardziej widocznym elementem instalacji, ale też od materiałów oraz grubości zależeć będą parametry związane z grzaniem.