EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jaki kocioł c.o. kupić? Informator dla kupujących

Nim wyselekcjonujesz kocioł centralnego ogrzewania, musisz zdecydować się na typ paliwa, rodzaj pieca c.o. jak też sposób podgrzewania c.w.u. Podpowiadamy, na co koniecznie kierować uwagę, by Wybór kotła był trafiony, zaś cena ogrzewania jak najniższa.
Nierzadko, zdając się na opinie „fachowców” instalujemy bardzo dobre kotły wodne prestiżowych firm, jakie jednakże w naszym budynku nie zdają egzaminu.

Dlatego w każdej fazie realizacji inwestycji nieodzowne są konsultacje, zarówno z architektem, jak również z instalatorem. Zanim wyselekcjonujemy kocioł centralnego ogrzewania, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rodzaj paliwa do kotła, ilość ciepła potrzebną do ogrzania domku, ilość uzyskiwanej c.w.u., miejsce, w którym można zamontować kocioł centralnego ogrzewania, rodzaj urządzenia, serwis producenta.
impreza

Autor: Braas
Źródło: Braas
Drzwi przesuwne do biura

Autor: Alwood
Źródło: Alwood

Kotły olejowe są kosztowniejsze od gazowych i wymagają częstszej jak http://www.tawol.com.pl/pl/kolnierze-plaskie/ też droższej obsługi serwisowej. Gwarantują jednakże podobny komfort ogrzewania i przygotowania gorącej wody jak gazowe. Nie wymagają obsługi ze strony użytkowników i dobrze współdziałają z przyrządami automatycznej regulacji. Kotły na stałe paliwa – grzanie nimi jest względnie niedrogie, jednak uciążliwe. Musimy systematycznie dokładać paliwa do kotła a także likwidować popiół. Kotły elektryczne przez wzgląd na wysokie koszta grzania energią elektryczną są nieczęsto wykorzystywane. Inwestorzy, którzy są zmuszeni ogrzewać dom prądem, wybierają raczej kaloryfery elektryczne, ogrzewanie podłogowe czy piece akumulacyjne.

Kotły olejowe są kosztowniejsze od kotłów gazowych jak też wymagają częstej jak też kosztowniejszej obsługi serwisowej. Zapewniają jednak podobny komfort nagrzewania jak też przygotowania gorącej wody jak kotły kotły parowe gazowe.