EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Aluminium – rozpowszechniony na całym kontynencie materiał budowlany

Glin to dzisiaj bardzo popularny metal. Wypływa to z jego wielozadaniowości. Jest względnie lekki, jest plastyczny, to oznacza że dosyć łatwo można ukształtować z niego prawie dowolny kształt. Wynika to z niewysokiej w porównaniu z innymi metalami konstrukcyjnymi temperatury topienia. Glin dosyć łatwo stapia się z innymi pierwiastkami, skutkiem tego możemy wyprodukować mocne i jednocześnie lekkie stopy które da się wykorzystać wszędzie, zaczynając od gospodarstwa domowego po użycia budowlane.

klej

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

W mieszkaniu aluminium stosuje się chociażby w kuchni. Większa część półek na książki posiada elementy stopów aluminium. Kiedy przypadkowo coś ulegnie uszkodzeniu z owego tworzywa możemy stosować klej dwuskładnikowy, i po chwili mamy naprawiony obiekt. Czasem miast męczyć się z drążeniem dziur w murach możemy zastosować nie mniej efektywny jak ćwieki montażowy klej dwuskładnikowy do aluminium. Musi on wytrzymać ciężar większości przedmiotów w mieszkaniu, natomiast najszersze wykorzystanie ma on w budownictwie. Z profili aluminiowych buduje się na przykład profile okienne. W porównaniu z innymi półproduktami stosowanymi do tworzenia okien jest lekki, a – co istotne – posiada dość dobre właściwości termoizolacyjne.

Te cechy sprawiły że częstokroć stosuje się profile aluminiowe do drzwi szklanych w konstrukcji większych powierzchni szklanych (dla przykładu w biurowcach).

Nieprawdopodobnie atrakcyjny tekst, prawda? Jeśli również masz takie zdanie, to kliknij tu oraz przeczytaj w serwisie (https://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/) wszystkie dane.

Przy ich planowaniu najważniejszą jest lekkość oraz wytrzymałość na czynniki z zewnątrz – aluminium realizuje wszystkie te wymagania. Niezależnie od tego co będziemy budować trzeba czasem zamaskować poniektóre fragmenty konstrukcji, przykładowo punkty instalowania śrub. Stosuje się w powyższym celu dodatkowe elementy wykańczające. Zaślepka do profilu najczęściej wykonana jest z rozmaitego typu gumy.

klej

Autor: B Mauro
Źródło: http://www.flickr.com

Układ zaślepka do profilu może posiadać różny, zazwyczaj jednak spotyka się kwadratowe lub prostokątne. Ma ona za zadanie maskować wykończenia czy też punkty gdzie schowane są różnego rodzaju kable doprowadzające energię do naszych mieszkań. Mogą one mieć przeróżny kolor, w zależności od wymogów. Zaślepki mogą również wpływać na bezpieczeństwo, używa się je również do chronienia przewodów wodno-kanalizacyjnych.