EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Lampy owadobójcze jako narzędzia, jakie zwabiają i zabijają owady fruwające

lampy owadobójcze to narzędzia, jakie wabią i zabijają owady fruwające. Zasada działalności lamp na owady jest niezwykle prosta i niezwykle skuteczna.

robota

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
okno

Autor: Sudal
Źródło: Sudal
W sprzedaży są rozmaite wersje lamp owadobójczych, które rażą insekty prądem, przylepiają je do wkładu lepowego, również zasysają wiatrakiem do środka narzędzia. Niezwykle popularna jest lampa na komary rażąca, jaka unieszkodliwia insekty przez zastosowanie wewnątrz urządzenia kratki elektrycznej znajdującej się pod napięciem. Im wyższe napięcie, tym większa efektywność rażenia. Zwabione i unieszkodliwione w ten sposób komary, upadają do zamontowanego na dole lampy (hiperłącze do serwisu) pojemnika, który trzeba regularnie opróżniać. Lampy lepowe są alternatywnym rozwiązaniem dla lamp rażących. Unieszkodliwiane są poprzez użycie w nich wkładów lepowych, do których przyklejają się owady (lampa na muchy zobacz to na impeco.pl) przy zetknięciu z ich powierzchnią. Lampy te znajdują szerokie zastosowanie w punktach, w których kładziony jest wyjątkowy akcent na schludność. Zupełnie nowym rozstrzygnięciem, bardzo skutecznym w walce z owadami latającymi są lampy wiatrakowe. Insekty zwabione w otoczenie lampy są zasysane do środka za pomocą wiatraka, a potem trafiają do celowo wmontowanego zbiornika. Ta lampa owadobójcza zapewnia znakomity pułap higieny.
lampa na komary

Autor: Roto Frank
Źródło: www.roto.pl
Podejście wabienia insektów w każdym gatunku sprzętu jest taki sam, a różności powstają z rodzaju neutralizacji insektów który zależy od struktury samej lampy jak i zastosowanej procedury postępowania.

Ważną zaletą użytkowania lamp owadobójczych jest to, że nie generują żadnych składników, które wpływałyby negatywnie na środowisko.