EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie mają cechy trudno-ścieralne blachy, gdzie się je stosuje.

Maszyny rolnicze i przemysłowe mają ciężkie życie. Bardzo często walczyć one muszą z ubitą ziemią, żwirem czy nawet dużymi kamieniami. A równocześnie oczekuje się od nich dużej wytrzymałości i niezawodności, bo w końcu nikt nie będzie miał ochoty co parę dni robić kompleksowej naprawy.

Z tego też powodu do ich produkcji wykorzystuje się specjalne rodzaje stali, które właśnie tę wytrzymałość i solidność mają zagwarantować. Po pierwsze największe znaczenie mają części mające bezpośrednią styczność z ziemią czy żwirem. One muszą być naprawdę solidnie wykonane, tak żeby dały radę służyć odpowiednią ilość czasu. Oszczędności przy materiałach zapewne oznaczały będą lepszą przy zakupie, ale bardzo szybko oszczędzone środki wyda się na serwis.
złoto

Autor: Lee Allison
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach w tego typu sprzęcie powszechnie zaczęto stosować blachy trudnościeralne. Produkowane są one jedynie przez parę firm, i cechują się w pierwszej kolejności wysoką odpornością na działanie czynników mechanicznych. Blachy te powstają w skomplikowanym procesie obróbki, przez co ich cena ma dość wysoki poziom. Lecz wyśrubowane parametry uzasadniają ją w całości, dając produkowanym częściom niespotykaną wcześniej wytrzymałość.

Po trudno-ścieralne blachy w pierwszej kolejności sięga przemysł (płyty poliuretanowe) budowlany, górniczy i rolnictwo, obecne są one wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z kamieniami, piaskiem czy ziemią. Z blach takich robi się na przykład podłogi w różnych naczepach, łyżki do koparek, a także różnego rodzaju pługi (tanio pług śnieżny Pojemniki Metalowe) i lemiesze.