EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Które maszyny są nieodzowne w podczas pracy w gospodarstwie rolnym

Kiedy jesteś rolnikiem, wtedy na pewno najlepiej zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo ważna jest sprawa posiadania należytej jakości narzędzi. Jeśli codziennie musisz pracować w polu, wtedy niewątpliwie powinieneś móc polegać na swoich urządzeniach – jeżeli tak się nie stanie, wtedy może okazać się, że z Twojej wytężonej pracy nici. W rolnictwie czasami bywa tak, że pewne zbiory trzeba przeprowadzić natychmiast – w rolnictwie sporo jest uzależnione przede wszystkim od pogody.

maszyny pracujące podczas rozbiórki

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nie możesz wykonać jakichś prac, bo dla przykładu jedna z Twoich maszyn odmówiła posłuszeństwa, wtedy bez wątpienia powinieneś zastanowić się nad jej wymianą na nową. Kiedy masz sąsiada – rolnika, który w razie potrzeby użyczy Ci swoich urządzeń, nie jesteś jeszcze w takiej niedobrej sytuacji – kiedy jednak chcesz w pełni panować nad swoim gospodarstwem rolnym, wtedy niewątpliwie powinieneś zastanowić się nad zakupem nowych maszyn albo przynajmniej odpowiednich części do nich. Jedną z części, które psują się najczęściej w gospodarstwach rolnych, są niewątpliwie lemiesze. Kiedy więcej na tej stronie jesteś rolnikiem, wówczas kategorycznie świetnie wiesz, czym jest lemiesz – jeżeli jednak nie, radośnie pospieszymy Ci z podpowiedziami.

Lemiesz jest elementem pługu rolniczego- a więc narzędzia, które używa się bardzo często. Jeśli lemiesz uderzy o kamień lub inną przeszkodę, wówczas istnieje duże ryzyko, że z lemieszem stanie się coś złego. Zważywszy na fakt, że w ziemi zazwyczaj znajdują się kamienie lub inne trudności, lemiesze bez wątpliwości są jednymi z najczęściej psujących się urządzeń rolniczych. Jeżeli lemiesz trafi na kamień, wówczas istnieje ryzyko, że zostanie ścięta jedna ze śrub, które przymocowują lemiesz do pługa. Na szczęście śruby do lemieszy nie są bynajmniej drogie, dlatego niewątpliwie warto zawsze mieć parę w zapasie- sprawdź. Jeżeli będziesz miał przy sobie śruby do lemiesza, wówczas stanowczo bardzo szybko będziesz w stanie naprawić swój pług. To wielce istotne, a sam montaż śrub w lemieszu jest wyjątkowo prosty, dlatego zdecydowanie zawsze warto mieć kilka dodatkowych śrub – śruby calowe – w zapasie.