EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Właściwe gniazdka proponowane przez wytwórców

W jakiejkolwiek standardowej instalacji elektrycznej występują gniazda wtyczkowe, także łączniki. Ich konstrukcja, także metoda umocowania zależą od punktu instalacji, oraz metody wykonania instalacji.

łącznik krzyżowy

Autor: mvslusar
Źródło: http://www.flickr.com
Gniazdo wtyczkowe stanowi część instalacji elektrycznej i służy do przyłączania do niej różnych odbiorników energii elektrycznej. Produkuje się sporo wersji kontaktów, zarówno o zastosowaniu szczególnym, jak też przeznaczonych do instalacji domowych. Gniazdo elektryczne jest częścią łącznika wtykowego.

Przejrzyj ten oryginalny serwis (mtproject.pl/inwestycja/), a upewnisz się, że zawarte w nim wiadomości są niesamowicie wciągające, ponieważ to ta sama tematyka, co w tym wpisie.

Dobre gniazdka oferowane przez producentów razem z łącznikami i puszkami pogrupowane pozostały w serie w ten sposób, aby każdy fragment osprzętu elektrycznego z łatwością można było przystosować do wystroju lokum.

gniazdo wtyczkowe

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com
budynek

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak gniazda, również łączniki powinny być dobrane do charakteru pomieszczenia i do sposobu wykonania instalacji. Łącznik krzyżowy może występować w stabilnym położeniu w stanie załączenia, względnie wyłączenia, albo mogą być chwilowe. Łączniki jednobiegunowe służą do załączania indywidualnych układów oświetleniowych, najczęściej wyposażonych w pojedyncze źródło oświetlenia.

Gdy stwierdzisz, że ten artykuł jest interesujący, kliknij na odsyłacz do źródła (rkstyl.com.pl/), który posiada intrygujące dane na opisywany temat – będą one na pewno ciekawe.

Łączniki dwubiegunowe umieszcza się w obwodach zasilających grupę opraw, jakie chcemy włączać wybiórczo, albo żyrandol zawierający kilka źródeł światła. Łącznik schodowy zezwala włączać światło z dwóch miejsc, a krzyżowy, współdziałając z łącznikami schodowymi zapewnia szansę sterowania oświetleniem z paru lokalizacji.

Łączniki zwierne służą do uruchamiania sygnalizacji dzwonkowej i światła klatki schodowej. Łączniki posiadają różny pułap ochrony, uzależniony od tego, w którym punkcie jest użyty.