EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób kiedyś wyglądało w Polsce mieszkanie w odpowiedniku dzisiejszego drapacza chmur?

Czy wiesz, że budowle w średniowiecznej naszej ojczyźnie to nie tylko pałace oraz odmienne budynki warowne? Normalni obywatele mieszkali wtenczas np. w ówczesnych odpowiednikach dzisiejszych wieżowców.

powietrze

Autor: Rankeelaw
Źródło: http://www.flickr.com
Okazały się to zawierające kilka pięter wieże. Doskonałym dowodem może być baszta w Siedlęcinie, której start konstrukcji szacuje się na około 1314 r.
Ma ona 4 kondygnacje, z których 2 dolne miały charakter gospodarczy, a dwie górne zajmowali mieszkańcy.

Nieprawdopodobnie interesujący tekst, nieprawdaż? Jeśli także tak uważasz, to kliknij na inne pomocne wpisy (http://www.bautec-lodz.pl/), które wciągną Cię zupełnie.

Naturalnie mieszkanie w tego typu wieży znacznie różniło się od warunków, jakie znamy dziś, jednak zaskakujący jest fakt, że podążali oni do tego typu rozwiązań, które dla nas są ogólnie znane, a dla nich były po prostu utrudnione ze względu niedostatecznego rozwoju różnych technologii. Wyszukujemy jednak takowe analogie jak podział poszczególnych kondygnacji na poszczególne miejsca czy też obszerne malunki na ścianach, które dzisiaj są zastąpione przez np. fototapety.

działalność

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
A w jaki sposób wygląda właśnie sprawa zakupu jakiegokolwiek mieszkania? W sytuacji, kiedy musimy, jak to się potocznie określa, rozpoczynać wszystko od początku, to powinniśmy być przygotowani na bardzo olbrzymie wydatki. Należałoby bowiem albo nabyć ziemię i wybudować dom (jeżeli na danej nieruchomości jeszcze go nie ma) bądź zakupić lokum. W obu przypadkach mogłoby iść o nabytek na rynku wtórnym lub pierwotnym.

Dla przykładu mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym to nabytek bezpośrednio od dewelopera, zatem od firmy, która takie mieszkanie wybudowała. rynek wtórny natomiast to zakup lokalu używanego już wcześniej przez inne persony.