EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z jakiej przyczyny wolimy zakupić niż wynająć mieszkanie?

W Polsce panuje pogląd, że mieszkanie powinno być własne, a wynajem to nieodzowność na okres chwilowy pomiędzy wyprowadzką od rodziców, a kupnem prywatnego mieszkanka.

Próby odmiany mniemań w owej kwestii są niczym bieg przez płotki na ugorze, chociaż przykład bogatego społeczeństwa akceptującego model najmu, mamy tuż za miedzą – w Niemczech w czynszówkach zamieszkuje pięćdziesiąt cztery proc. ludzi. Sytuację w naszej ojczyźnie determinuje również wielki niedobór apartamentów oceniany na około 1,5 mln kwater. W największym skrócie i w pewnym uproszczeniu – ponieważ tak dużo domowych gospodarstw nie posiada dojścia do samodzielnego mieszkania, to skąpa musi być także podaż siedzib na wynajem.
Przydatne wyposażenie kuchni

Źródło: kuchenny.com.pl
Wybieramy meble łazienkowe

Autor: Antado
Źródło: Antado
mieszkania - image

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej ludzi w naszej ojczyźnie uważa, iż pomyślna byłaby przemiana stosunków na korzyść wynajmu kwater. Jeżeli idzie o mieszkania przeznaczone na wynajem, na dzień dzisiejszy w naszym kraju nie ma ich wcale wiele. Stąd też mnóstwo osób decyduje się na nabycie mieszkania. Dużo osób decyduje się na zakup mieszkania (zobacz mieszkania w Toruniu ceny) także ze względu na dofinansowania z programu Mieszkania dla Młodych. Dopłatę możemy otrzymać tylko przy kupnie mieszkanka z pierwotnego rynku, czyli prosto od dewelopera. Kwater „używanych” program nie obejmuje. W optymistycznym z wariantów dofinansowania pokryją do dwudziestu procent wartości własnego wkładu. Zaś im wyższy wkład, tym wyższa donacja. Prywatne mieszkanko to nie jedynie koszty, to również poczucie bezpieczeństwa.

Dla wielu osób duży wydatek, z jakim łączy się zakup nieruchomości, to jednorazowe wydarzenie, coś odświętnego. Zarówno wynajem jak również kupno mieszkania ma więc swoje pozytywy a także minusy.