EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W naszym kraju w ostatnich latach rynek żywieniowy i drogeryjny rozwija się bardzo efektywnie

W ostatnich latach możemy coraz więcej usłyszeć o polskich producentach z wielu dziedzin. Modna wydaje się być cała sfera artykułów bio – czyli takich, które nie zawierają jakiejkolwiek chemii.

Bardzo często są to kosmetyki i szeroko pojmowana żywność (herbaty, przyprawy, jogurty, słodycze itp.).
fotos - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
wielofunkcyjne narzędzia

Autor: Dremel
Źródło: Dremel
Jeżeli jakiś producent chce pakować artykuły bio, to zwykle posiadają one dość krótką datę przydatności. Jest to problem, ponieważ musimy mieć nadzieję na to, że prędko znikną ze sklepowych półek. Dlatego warto kupić maszynę do pakowania, żeby przyspieszyć produkcję oraz mieć całą linię wyrobu u siebie – pod nadzorem. Maszyna (warto zobaczyć wciągarka łańcuchowa) pakująca ma wiele zastosować. Może ona pakować w torebki typu flowpack z perforacją (lub bez), w kartoniki, torby stabilo czy punetki. Wszystko jest uzależniona od tego, co chcemy pakować. Niestety nie ma maszyny, która pakowałaby wszystko. Można splatać pewne sposoby pakowania przy pomocy innych końcówek. Istnieją też takie maszyny, które są całkowicie skomputeryzowane i do pracy nie potrzebują pomocy człowieka. Są one jednak ogromne i niestety także drogie.
Musimy również nie zapominać o tym, że maszyna pakująca do kosmetyków nie może być stosowana również do pakowania jedzenia.

Zabraniają tego przepisy prawne, które mają na celu ochronę zdrowia i życia ludzkiego, czyli nas wszystkich. Warto więc dokładnie pomyśleć na czym najbardziej zależy nam na wstępie, jaki jest najlepszy produkt i zacząć od zakupu maszyny do jego pakowania.