EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Parę słów na temat maszyn zgrzewających taśmą ze sztucznych tworzyw

Czym wyróżniają się maszyny służące do zgrzewania taśmą? Jakie taśmy używa się do maszynowego zgrzewania? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania, które pomogą Ci we właściwym zaopatrzeniu firmy.

Maszyny górnicze

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.500.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór maszyn do zgrzewania taśmami

Producenci oferują różnorodne maszyny pakujące (sprawdź informacje) taśmą – ręczne oraz automatyczne. Maszyny ręczne są oczywiście najtańszymi systemami stworzonymi do wiązania produktów taśmami, a jednocześnie są najprostsze w obsłudze. Urządzenia ręczne do wiązania taśm są lekkie i mogą być zawsze pod ręką, nie będa potrzebowały wygospodarowania specjalnego miejsca na pakowanie. Chodzi tu o urządzenia akumulatorowe, które będą zatem wymagały ładowania. Z kolei automatyczne maszyny do pakowania taśmami są ergonomiczne i pozwalają zwiększyć efektywność pracy. Operator maszyny umieszcza karton przygotowany do spięcia na blacie maszyny oraz opasuje go wysuniętym przez maszynę odcinkiem taśmy, następnie wkłada początek taśmy w szczelinę w blacie urządzenia, wówczas maszyna zawija pętle taśmy. Taśma będzie przylegać do produktu i po osiągnięciu zadanego naciągu zostaje zgrzana oraz odcięta. Początek taśmy jest automatycznie wsuwany oraz maszyna jest gotowa do opakowania kolejnego produktu.
kotły

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Taśmy stosowane w urządzeniach pakujących
Do pracy przedstawionych wcześniej urządzeń stosuje się taśmy z tworzyw sztucznych, a konkretnie taśmy (zobacz ofertę taśm nierdzewnych http://aner.com.pl/prod/tasmy-nierdzewne-weglowe) polipropylenowe. Taśmy polipropylenowe do zastosowania maszynowego produkowane są w taki sposób, aby pracowały skutecznie, czyli zachowując ciągłość produkcji oraz bezawaryjność bardzo szybko działających maszyn.

Jednocześnie potrafią przejąć dodatkowe naprężenia, które są spowodowane przesunięciem się lub zmianą objętości pakunku podczas transportu.