EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie łóżko wybrać?

Kiedy mamy w planach przeprowadzić się do nowego domu, jednym z najistotniejszych zakupów jest oczywiście łóżko.
Powinniśmy dobrać takie, które będzie największą ozdobą sypialni, a równocześnie zaoferuje wygodę i spokojny sen w wymarzonym mieszkaniu.

Na co warto zwrócić uwagę aranżując strefę sypialnianą?
Jeżeli chodzi o sypialnie, łóżko to bez wątpienie najważniejszy element aranżacji- Jasne, ciepłe pomieszczenie fantastycznie podkreśli mebel w kolorze naturalnego drewna bądź wykonany z tego materiału, pokryty białą farbą – pasuje do sypialni nowoczesnych, skandynawskich, ale również romantycznych, ekologicznych oraz utrzymanych w retro stylistyce. Rewelacyjnym sposobem na podkreślenie uwielbienia dla romantyzmu jest wybór ramy o metalowych, szykownie kutych szynach, jakie nadają wystrojowi lekkości.
Filiżanka kawy

Autor: Ahmed Rabea
Źródło: http://www.flickr.com/
Kiedy urządzamy sypialnie szczególną uwagę musimy zwrócić na materace, tak by łóżko nie tylko ciekawie wyglądało, lecz również zapewniało maksymalny komfort snu po ciężkim dniu. Materace rozróżniane są na podstawie materiałów wykorzystanych przy ich produkcji i przyjętej konstrukcji. Aktualnie w sprzedaży dostępne są między innymi materace sprężynowe i piankowe. Pierwsze wyróżniają się dobrą trwałością i stosunkowo niską ceną- . Najlepiej sprawdzają się w przypadku pojedynczych modeli łóżek.

Natomiast materace (zobacz kieszeniowy materac) piankowe, z wyżej półki cenowej mogą mieć dodatkowe właściwości, wszystko zależy od rodzaju wypełnienia. Najbardziej popularne są te, które dostosowują się do kształtu ciała. Uczucie powolnego zapadania jest niezwykle przyjemne oraz zapewnia wygodę w czasie snu.