EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zanim zabierzemy się za odnowienie mieszkania lub projektowanie nowego – czyli jak skutecznie zaprojektować kuchnię.

Bardzo ważną kwestią przed przystąpieniem do ułożenia pomieszczenia kuchennego, jest szczegółowe scharakteryzowanie i rozplanowanie środków pieniężnych na odnowienie oraz ustalenie czy samemu będziemy projektować pomieszczenie kuchenne, czy może powierzymy to fachowcowi, ale należy pamiętać, że jest to dodatkowe obciążenie budżetu.

wnętrza, mieszkanie, wnętrze

Źródło: flickr.com

Nie powinniśmy również zapominać o regułach kuchennej funkcjonalności, czyli takim zaaranżowaniu przestrzeni kuchennej, które pozwoli nam z łatwością, wygodnie i chętnie przeprowadzać standardowe obowiązki kuchenne. Mieszkanie i wnętrze powinny ze sobą współgrać. Ergonomia jest istotna, ale nie można zapominać o estetyce, która powinna być dopasowana do naszej osobowości i trybu życia.

Sprawdź produkty kuchenne:łyżeczki deserowe

Prozaiczne zagadnienia na przykład: właściwa wysokość i szerokość blatów, dobrze dobrana przestrzeń między meblami w kuchni.

Nie chcesz skończyć interesującego zagadnienia na tym artykule? Więc zachęcamy do nowych – kliknij w źródło meble na wymiar warszawa i wejdź na podobną witrynę.

Ta sprawa, nie wszystkim wydaje się oczywista, a pomieszczenia kuchenne stają się niepraktyczne i nie można się w nich bezproblemowo poruszać. Trzeba nie zapominać zwłaszcza o prawidłowym oświetleniu oraz kolorach ścian. Przy aranżacji pomieszczenia kuchennego trzeba pamiętać o pięciu podstawowych obszarach: zapasów, składowania, zmywania, przetwarzania oraz gotowania. Strefy powinny znajdować się w kolejności, jedna po drugiej.

wnętrza

Źródło: flickr.com

Ważne są odstępy i tak zwany trójkąt roboczy, to znaczy lodówka, zlew i kuchenka. Niewielkie odległości między płytą kuchenną a zlewozmywakiem, a także pomiędzy zlewozmywakiem a chłodziarką są bardzo niefunkcjonalne. Z innej strony kłopotem mogą być za duże odległości. Pokonywanie kilometrów pomiędzy chłodziarką, kuchenką, a zlewozmywakiem może być męczące. Efektywnym rozwiązaniem w przypadku dużych przestrzeni jest kuchenna enklawa. Po obu stronach wokół zlewu powinny być zaplanowane stoły do pracy, które będą służyły do gromadzenia artykułów spożywczych lub gotowych potraw.

Szukasz promocji? Zobacz: