EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jaki projekt domku wyselekcjonować?

Budynek nie jest inwestycją, na jaką – wbrew powszechnej opinii – stać tylko osoby o nieprzeciętnych zarobkach. Są metody na to, ażeby pobudować od podstaw domek piękny jak też funkcjonalny, a przy tym – niedrogi.

Metodą na to nie jest w żadnym wypadku oszczędność na surowcach. To kluczowa reguła, jaką muszą kierować się osoby przewidujące budowę domku. Kupno materiałów niskiej jakości może przełożyć się na kłopoty konstrukcyjne czy też wykończeniowe, a zamiast gospodarności spowoduje nieoczekiwane ponadplanowe wydatki. Ale już rezygnacja z piwnicy w projekcie domku może przynieść spore oszczędności. Projektanci często podkreślają, iż domek dla zwyczajnej rodziny 2+2 możemy zamknąć już na powierzchni 100m². Ocenia się, że jeden pokój mniej w planie to ekonomizacja na poziomie wręcz 30 tys. zł. Jeśli więc nie mamy konieczności powiększania budynku i tworzenia ponadprogramowych pokoi – lepiej ich nie uwzględniać w swych planach. Będą wykorzystywane okazjonalnie, a przełożą się na znacznie wyższe koszty budowy domku.
Drzwi ze szklanymi panelami

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne projekty małych domów powinny opierać się na uniwersalnie uznawanym podziale.

Jeżeli omawiana sprawa jest dla Ciebie pomocna, zobacz oprócz tego więcej szczegółów klimatyzacja szczecin tutaj – te informacje także nie powinny pozostać niezauważone!

Jest to przede wszystkim wyraźne wyodrębnienie zony dziennej (pokój dzienny, kuchnia – złap okazje na firany do kuchni sklep internetowy – firany do kuchni sklep internetowy – z wyodrębnioną jadalnią jak też przyległą spiżarnią, część gospodarcza, toaleta), nocnej (łazienka domowników, trzy sypialnie, garderoba) i garażu. Uwagę warto zwrócić na to, ażeby tzw. komunikacja domowa – przedpokoje – nie zdominowały innych części domu.

Mają one być wyłącznie subtelnym dodatkiem, nie zaś wnętrzami o szczególnie ogromnych rozmiarach. Kluczowa jest naturalnie liczba kondygnacji. Projekty domów niedrogich w budowie oparte są na regule, iż im ich mniej, tym tańszy będzie budynek.