EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Do czego służy nagrzewnica powietrza?

Nagrzewnica powietrza albo inaczej tzw. „dmuchawa” może służyć do ogrzewania różnego rodzaju obiektów (magazyny, budowle gospodarskie etc.), a także otwartych powierzchni w sytuacjach, kiedy dany obiekt nie ma innego źródła nagrzewania bądź gdy dane źródło będzie niewystarczające.
W ofercie handlowej odnajdziemy przyrządy zróżnicowane pod względem mocy grzewczej jak też paliwa którym są zasilane.

Z reguły jednakże nagrzewnice powietrza (poza nagrzewnicami promiennikowymi) stworzone są z komory spalania, w jakiej przebiega proces ogrzewający a także z wiatraka, jaki wydmuchuje ciepłe powietrze poza przyrząd.

Nasza najnowsza wiadomość (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/poliuretanowe-zywice-odlewane/poliuretanowe-zywice-elastyczne) powinna Ci się spodobać, gdyż zawarliśmy w niej duża liczbę fantastycznych wiadomości. Zatem przeglądaj bez ograniczeń.

Przyrządy tego rodzaju nie nadadzą się do włączania ich w ciąg kanałów wentylacyjnych dystrybuujących ciepłe powietrze. Nadmuchowe wentylatory służą tylko do wydmuchu powietrza za urządzenie bądź ew. do przetransportowania go specjalnymi „rękawami” na dystans max 10 m (w wybranych modelach).

nagrzewnice powietrza

Autor: Jörn Müller
Źródło: http://www.flickr.com

nagrzewnice powietrza występują w wielu barwach, przypisanych do danej marki. Oddzielną podgrupę stanowią tzw. podesty grzejne, które są najlepszym rozwiązaniem w wypadku ogrzewania miejsca, w którym długo przebywamy, na przykład: przy biurku, w stałym miejscu pracy w zakładzie, wszelakiego rodzaju standy. Znakomicie sprawdzą się także, jako ochrona przed zamarzaniem towarów płynnych albo zbrylaniem się artykułów sypkich. Nagrzewnice powietrza jest to względnie niedrogi sposób na ogrzanie dużych przestrzeni. Dzięki niewysokim cenom gazu a także dostępności owego paliwa, będzie to jedna z metod nagrzewania magazynów, warsztatów i pozostałych pomieszczeń przemysłowych.

Nagrzewnice powietrza są to urządzenia wydajne, zużywające małe ilości paliwa. Regulacja mocy sprawia, iż nagrzewnica sprawdzi się przez cały rok, tak w zimie, jak też w sezonie jesiennym i wiosennym.