EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Posiadanie swojego mieszkania to najfajniejsza sprawa na świecie – posiadamy własne miejsce na ziemi z ogródkiem i kawałkiem zieleni

Nieważne czy mamy dom lub mieszkanie – najważniejsze jest to, że jest to nasza przystań, gdzie wracamy każdego dnia z biura i gdzie możemy odpocząć.

blok

Autor: art.widi
Źródło: art.widi

O swoją przystań musimy dbać – to jasne. Każdy przecież lubi posprzątane pokoje, ponieważ wówczas lepiej człowiek działa oraz odpoczywa. Jednakże, raz na jakiś czas trzeba coś naprawić lub wymienić. Oczywiście, jest to związane z pewnymi kwotami, ale wydaje się być potrzebne, aby utrzymać nasz komfort życia. Czasami na przykład musimy wymienić okna. Jeżeli nasze mieszkanie jest wiekowe i okna – łącze – niestety nie są szczelne, to odczuwamy to z pewnością jako niemały dyskomfort. Szczególnie zimą, gdy wiatr wieje po całym mieszkaniu. Trzeba wtedy zarządzić wymianę wszystkich okien – najlepiej od razu, żeby mieć kłopot z głowy raz na zawsze. Nowe okna powinny spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim powinny utrzymywać ciepło w pomieszczeniach, ale muszą mieć także możliwość mikrowentylacji, aby szyby nie zaparowały. To szalenie istotne, ponieważ w mroźne dni skraplająca się na szybach woda wygląda okropnie. Dodatkowo, nowe okna powinny zapewniać maksymalne wygłuszenie zgiełku z zewnątrz.

Jasne jest, że nie istnieją okna, które mogłyby wygłuszyć zgiełk całkowicie, ponieważ nikt nie żyje w bunkrze, ale istnieją okna, które gwarantują większe wyciszenie. Dzięki temu nasze mieszkanie wyda nam się jeszcze lepszą przystanią do relaksu po ciężkim dniu w biurze, kiedy zechcemy poczytać książkę i napić się kawy.