EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Rodzaje odbojów gumowych

W wielu hurtowniach oraz firmach ładunkowych obowiązkowym wyposażeniem są tak zwane odboje, które mają na celu zabezpieczać m.in. regały, elewacje, a nawet rampy przed niemiłym uszkodzeniem spowodowane przez samochody ciężarówce, a nawet wózki widłowe.

odbojnice rampowe

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej można je również spotkać na parkingach w formie słupków czy blokad, które mają za cel wyznaczać obszar parkowania. Jest to wyposażenie podstawowe, które umożliwia uniknięcie niemiłych momentów i defektów różnych przedmiotów, w tym także ścian i innych aut.
Najbardziej znane są odbojnice rampowe, mające za zadanie ochraniać budynki, ściany i kanty przed kolizją z autami ciężarowymi. Zazwyczaj są one stosowane przy rampach – jak sama ich nazwa wskazuje – aby samochód rozładunkowy nie uszkodził danego miejsca.

Zebraliśmy tutaj ważne dane, zatem jeżeli masz chęć dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej tutaj (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikaty-i-badania-sprz%C4%99tu-agd-pod-k%C4%85tem-bezpiecze%C5%84stwa-w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci-i-efektywno%C5%9Bci-energetycznej.html) naszych stron.

Naprawa ramp bowiem nie należy do kwestii tanich, dlatego też nie powinno się ryzykować. Odbojnice rampowe charakteryzują się wysoką twardością i odpornością na różnorodne ścierania. Odboje przejmują energię, a następnie tłumią ją, toteż żadna część nie zostanie uszkodzona. Co więcej – są one dostępne w stosunkowo niskich cenach w stosunku do możliwego zastosowania. Ich większość można zakupić w barwach jaskrawych, by kierowca bez problemu mógł je zauważyć.

opakowania na prezenty na wystawie

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

W sprawie takiej jak odbojnice gumowe producent na uwadze ma ich najwyższą jakość oraz trwałość, tak aby mogły posłużyć przez dłuższy czas oraz spełniać własną rolę bez jakichkolwiek zarzutów.

Charakteryzują się one prostym montażem, a także szerokim wyborem. Są modele, które można zamówić za sprawą odpowiednich rozmiarów. Dodatkowo, odbojnice gumowe posiadają różnorodne formy, w związku z czym dopasować je można do miejsca, które mają chronić.