EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy opłaca się założyć salon kosmetyczny?

Na otworzenie salonu manicure trzeba 60 tys. zł. Ograniczając się tylko do zdobienia paznokci, możemy zarobić do 14 tys. złotych na miesiąc.
Salon manicure oraz pedicure można założyć na dwa sposoby: w postaci samodzielnej placówki albo jako część dużego gabinetu kosmetycznego, w którym działają także golibroda, solarium czy też odnowa biologiczna.

budowlańcy
Rozwiązanie pierwsze będzie najtańsze i najprostsze. Nie wymaga bowiem współpracy z innymi fachowcami. Do tego na gabinet pedicure oraz manicure wystarczy niewielki lokal. Zalecana jest nawet jak najmniejsza przestrzeń.

Jeśli masz chęć uzyskać dodatkowe materiały na prezentowany temat, to sprawdź proponowane www, które posiadają także dane na podnoszone zagadnienie – wejdź więc tu.

Przede wszystkim dlatego, by zmniejszyć koszta utrzymania. Powinniśmy pamiętać o tym, że ów sektor rynku cechuje się dużą sezonowością . Nie warto inwestować w ogromny lokal, gdyż poza sezonem może być mu niełatwo na siebie zapracować.

Podoba Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę (https://max-meble.pl/garderoby/) pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Największy popyt na usługi manicure oraz pedicure jest w sezonie wiosennym, gdy odsłaniamy dłonie i stopy. Jesienią oraz zimą zapotrzebowanie na nie spada o 80 proc. Są naturalnie odstępstwa, takie jak bal sylwestrowy, karnawał czy też wesele.

Na salon starczy 15 mkw. Oprócz tego miła i fachowa obsługa, a sukces zapewniony. Idealną lokalizacją będą centra handlowe i centra miast, bowiem ruch klientów jest tam najogromniejszy. Gabinet na niewielkim osiedlu mieszkaniowym ma małą szansę być dochodowy. Rentowna w tej specjalizacji nie będzie także działalność jednoosobowa.

Sprawdzi się ona jedynie wtenczas, gdy będzie oferowana z dojściem do klienta. Rośnie wziętość tipsów żelowych i akrylowych, a wykonanie tej usługi jest dość czasochłonne, średnio trzeba poświęcić na nią 2,5 godziny.