EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jaki kupić olej do tarasu? Jakiego rodzaju powinien to być środek? O jakich sprawach pamiętać?

Każdy taras drewniany po okresie zimowym wymaga odpowiedniego odświeżenia, czyli przygotowania do zbliżającego się sezonu. Deski powinniśmy oczyścić oraz pokryć nową warstwą oleju.

Jesteśmy w stanie to zrobić samodzielnie, lecz jak to zrobić i jaki środek do olejowania wybrać?
lakier do drewna na zewnątrz

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim rozpoczniemy olejować taras warto umyć posadzkę oraz barierki drewniane. Do tego celu warto zakupić szare mydło w płynie, jakie będzie przydatne także w okresie innych zadań porządkowych w mieszkaniu. Takie mydło jest naturalne, nie musimy go spłukiwać, a dodatkowo odżywia i ochrania drewno.
Jak olejowanie tarasu jest poprzedzone czyszczeniem drewna przy pomocy preparatu wymagającego spłukiwania, to dobrze skorzystać z myjki ciśnieniowej. Dzięki temu umycie i spłukanie przebiega szybko i łatwo. Olej do tarasów dostępny jest w różnorakich objętościach. Są naprawdę wytrzymałe na wpływ wody, rewelacyjnie przywracają naturalną barwę, ochraniają je przed promieniowaniem UV, oraz plamami. Umożliwia na to, żeby drewno oddychało, a to za sprawą swojej mikroporowatości.

Omawiane w tym artykule kwestie Cię interesują? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze tu – to bardzo wciągająca treść (https://araj-realizacje.pl/oferta/suszarnie/o-pracy-ciaglej-z-wentylatorami-wyciagowymi/) dla sympatyków takiej tematyki.

Oleje do tarasów mają różnorakie specyfikacje, mogą być więc bezbarwne, wybielające oraz koloryzujące – zewnętrzny lakier do drewna.

Mamy też oleje (przejdź dalej maszyny do produkcji biopaliw) do miejsc, gdzie występuje bardziej znacząca eksploatacja. Oczywiście, jeżeli nasz taras nie jest zadaszony, narażony na znaczącą wilgotność, to stosujmy preparatów o bardziej właściwych parametrach – oleje do tarasu.

Alternatywą jest Lakier do drewna na zewnątrz, jaki też ma świetne właściwości i może być wykorzystywany na różne powierzchnie. Jak najbardziej, to jaki model dobierzemy, jest zależne od tego, w jakim stanie jest nasz taras.