EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Fiskalna odprawa poza terenem Polski – jakie przynosi z sobą przywileje i ile możemy dzięki niej zyskać?

Importowanie towarów to świetne źródło zarobku dla osób, które potrafią prawidłowo obracać kapitałem. Niestety dosyć często proces ten jest spowalniany przez najróżniejsze opłaty celne i podatki, które zamrażają kapitał w pewnym miejscu, utrudniając obracanie nim.

pomiar temperatury

Źródło: pixabay.com
Istnieją jednak metody, aby temu zapobiec – jakie?
Jeżeli szukasz miejsca, które charakteryzuje sprawnie funkcjonująca agencja celna Gdynia, Gdańsk ani pozostałe polskie porty zdecydowanie nie zaliczają się do nich.

Jeżeli prezentowany na tej stronie post okazał się dla Ciebie ciekawy, kliknij tutaj, ponieważ z pewnością warto zobaczyć również (http://www.ingas.pl/oferta/systemy-sygnalizacji-pozarowej/) też inny podobny materiał!

Cały proces trwa tu zdecydowanie dłużej niż w pozostałych krajach europejskich, zmuszając importerów do niepotrzebnego oczekiwania, które może doprowadzić do strat. Z tego właśnie powodu wielu importerów decyduje się na wykorzystanie kuszącej furtki, jaką przewidziało dla nich europejskie prawo – jest to odprawa fiskalna na prawach europejskich. Możliwość ta obowiązuje jednak wyłącznie firmy zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej. Prześwietlając w różnych europejskich krajach instytucję, jaką jest agencja celna Gdynia nie może być bowiem porównywana ze swoimi odpowiednikami w Niemczech czy Belgii.

budowa tarasu

Autor: LIBET
Źródło: LIBET

podnośnik koszowy

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej opcji możemy sprawić, że odprawa celna eksportowa wyniesie nas zdecydowanie mniej – uregulujemy wyłącznie cło. Spłatę należnego podatku VAT możemy natomiast trochę odwlec w czasie lub nawet całkowicie ominąć, co jest szczególnie opłacalne i pozwala zainwestować zaoszczędzone w ten sposób pieniądze.

Masz ochotę poznać kolejne bogate w informacje artykuły? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (http://www.c-l.pl/wzmocnienia/), która bez cienia wątpliwości zawiera ważne dane!

Odprawa fiskalna w Niemczech czy Belgii pozwoli nam także skrócić czas postoju produktów w urzędzie celnym i ułatwić ich odprawę, co znacząco zmniejszy koszty ich przechowywania. Proce ten ma tyle zalet dla inwestorów, że coraz większa ich liczba używa go podczas pracy, a sama odprawa celna eksportowa staje się coraz popularniejsza wśród polskich inwestorów.

W wypadku używania tej możliwości należy jednak dodać cenę przewozu produktów z portu niemieckiego do Polski – zazwyczaj przy pomocy składów ciężarowych. Uwzględniając jednak wszystkie składowe wydatki końcowy koszt importu i tak jest znacznie niższy niż w wypadku bezpośredniego importowania do kraju.