EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Odszkodowanie z oc sprawcy przypadku – skorzystanie z czyjegoś ubezpieczenia sposobem na wyrównanie strat?

Wbrew pozorom, okoliczności w których odszkodowanie uzyskuje się z tytułu oc sprawcy wypadku nie należy do rzadkości. Będzie to bardzo często spotykana na polskich drogach sprawa. Do zwrotu pieniędzy w wypadku uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia samochodu może dojść nie tylko wtedy, jak będziemy uczestniczyć w kraksie drogowej, lecz również wtedy, jak na przykład pojazd potrąci nas na przejściu dla pieszych.

Dlaczego warto starać się o odszkodowanie z oc sprawcy wypadku? Czy jest to skomplikowana procedura? Z pewnością, uzyskanie odszkodowania z oc sprawcy nie należy do najłatwiejszych.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle fascynujący artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://anplast.pl/kontakt,12), a na pewno odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Trzeba przede wszystkim przedstawić własne żądania co do rekompensaty.

Chociaż w pewnych przypadkach możemy spodziewać się, iż nasze towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie załatwi formalności z TU, w którym został ubezpieczony sprawca, to jednak często zdarza się, iż musimy sami zgłosić się do tego drugiego w celu pozyskania odszkodowania.
Pewnym minusem tego rozwiązania, będzie fakt, że musimy zbierać wszelkie dokumenty świadczące o złym stanie zdrowia powstałym w wyniku kraksy czy też o zakupie elementów do naszego auta (odsyłam do tej strony). Czasem w wypadku poniesionych szkód powinniśmy skontaktować się z rzeczoznawcą, a wtedy cała metoda znacząco przeciągnie się w czasie. Dla mnóstwa osób, które na przykład powinny codziennie skorzystać z samochodu, aby dojechać do pracy, to wyjście jest nie do przyjęcia.
Biurko z podręcznikami

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
odszkodowanie z oc sprawcy wypadku

Autor: Röben
Źródło: Röben
Z innej strony jednak, jako ofiara wypadku mamy ten przywilej, że powinniśmy uzyskać odszkodowanie z oc sprawcy, które nie będzie wypłacane z naszej składki . Jest to bardzo istotne, jak weźmiemy pod uwagę późniejszą wysokość płaconych składek.

Nic zatem dziwnego, że ofiary wypadków drogowych bardzo ochoczo korzystają z tej opcji szczególnie wtedy, gdy same nie są kierowcami, a uległy wypadkowi w związku z przypadkowym znalezieniem się na miejscu wypadku w momencie kraksy, na przykład zostały potrącone przy przechodzeniu poprzez pasy dla pieszych.