EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z jakich powodów meble tapicerowane są tak popularne, jak proces pikowania zwiększa ich atrakcyjność.

Tapicerowane meble cieszą się dużą popularnością w naszych mieszkaniach i domach. Tak naprawdę zdecydowana większość łóżek, tapczanów czy narożników produkowana jest takim sposobem

. Wybór tkanin tapicerskich jest przeogromny, u wielu producentów klient może wybierać wśród dostępnego katalogu i zrobić sobie mebel dokładnie taki, jaki będzie chciał. Ale wykorzystanie tapicerowania sięga znacznie dalej, bo tkaniną zaczęto także oblekać inne rzeczy, nie tylko same meble. Na przykład bardzo ciekawie prezentują się ściany, przy których zostały wykorzystane elementy tapicerowane. Spotyka się je w wielu różnych miejscach, nie tylko w mieszkaniach, lecz również nowoczesnych klubach czy gabinetach. Do wykonania takich ścian bardzo często wykorzystuje się moduły ścienne tapicerowane, jakie jako gotowe elementy montuje się stosunkowo szybko i sprawnie. Dzięki ich wykorzystaniu wnętrze nabiera całkowicie innego charakteru. Po pierwsze staje się bardzo eleganckie i stylowe, ale też dzięki doskonałemu wygłuszaniu dźwięków niezwykle przytulne.

poddasze

Autor: home-you.com
Źródło: home-you.com
meble w nowoczesnej sypialni

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na wizualne walory najczęściej stosowanym sposobem zdobienia tego typu paneli, ale też w wielu przypadkach zwykłych mebli tapicerskich, jest pikowanie. Mimo że w pierwszej chwili wydawać się ono może naprawdę proste, to wymaga od tapicera dużej precyzji i doświadczenia. Wszystko wykonuje się ręcznie, a w rezultacie dostaje się regularną linię czy siatkę, które nadadzą elementowi wyszukany kształt. Jak twierdzą osoby z branży, nie wszystkie tkaniny nadają się do pikowania, gdyż niektóre z nich nie będą posiadać pewnych właściwości.

Wszelkie najbardziej istotne informacje posiada nasza strona www (https://wphw.pl/). Sprawdź, czy będzie dla Ciebie przydatna, a poszukując różnych informacji zapewne trafisz ponadto na coś interesującego.

Z takich też powodów klienci nie w każdym przypadku będą mogli wybrać sobie na obicia pikowane do swojej sofy to, co im się akurat spodoba, lecz to, z czego będzie można je należycie wykonać. Duże znaczenie dla końcowego efektu będzie też miał sposób, w jaki się realizuje tę operację
.

Często będzie to zwykłe ściągnięcie tkaniny obicia w celu zrobienia odpowiedniego wgłębienia, ale też w wielu przypadkach wykorzystuje się jeszcze jako ozdobę różne guziki czy nawet nieduże kryształki.