EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sposób na biznes – czy warto wchodzić w branżę budowlaną?

Branża budowlana w naszym kraju jest trzecim największym sektorem zaraz po przemyśle a także handlu, w r. 2011 udział w uzyskiwanym PKB wyniósł 7,06 proc. W kwietniu r. 2012 w budownictwie zaangażowanych było 9 %. ogółu pracujących w segmencie firm. Jednakże to właśnie w budowlance bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 firm budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie warto zadać sobie pytanie czy firma budowlana to właściwy pomysł w obecnych czasach?

Budowa domów

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Firmę budowlaną jest w stanie założyć każda osoba, bez względu na wykształcenie. Przedsiębiorstwo może mieć zakres jednoosobowej firmy, lub może to być firma, która angażuje dużą ilość osób.

Wejdź na ten odsyłacz i zdobądź cenne informacje na temat omawianej tutaj problematyki. Z pewnością naprawdę uznasz je za godne uwagi.

Jednakże największe firmy istnieją na polskim rynku od kilkudziesięciu lat, i one też zmagają się z zastojem. Najtrudniejsza sytuacja istnieje wśród małych jak też średnich przedsiębiorstw budowlanych. Na nieszczęście profesjonaliści nie pozostawiają złudzeń więc poprawa w specjalności budowlanej raczej nie będzie miała prędko miejsca, szacuje się, iż w roku 2013 ożywienie w tymże sektorze nie zajdzie przed drugą połową sezonu.

Porównaj – budowa domów małopolskie – www.heliodon.plbudowa domów małopolskie –

Zastój w branży budowlanej niesie ze sobą plusy; zastój przetrwają przedsiębiorstwa, które to skutecznie a także kompleksowo kierują projektami. Jest to niezwykle istotne, bowiem średni czas rozliczenia planu to około 6 miesięcy, zwracać należy również uwagę na finansowanie, które składa się głównie z kredytów. Skuteczne działanie firmy w tych segmentach pozwoli na rozwój firmy oraz pozyskiwanie następnych kontraktów.

Co jest najogromniejszym negatywem prowadzenia firmy budowlanej?
A więc to, co doprowadziło całą branżę budowlaną do kłopotów. Wina leży po złych warunkach umowy, przerzucaniu ryzyka na realizatorów. Generalnie system jest kiepski i w roku 2012 wywołał upadek nie wyłącznie polskich przedsiębiorstw wykonujących m.in. drogi na Euro 2012. Branża budowlana jest zależna również od czynników atmosferycznych – przy znacznych mrozach budowa domów najczęściej bywa wstrzymywana, co dodatkowo pogłębia zastój w branży.

Jak założyć firmę budowlaną?
Z jednej strony dobrze jest założyć firmę budowlaną w czasie kryzysu, jeśli przetrwa tak niełatwy okres, z całą pewnością w przyszłości będzie radzić sobie z niepomyślnymi warunkami. Niestety ryzyko jest znaczne, i może wydarzyć się tak, iż firma nie przetrzyma i po prostu upadnie. Straty finansowe w tym przypadku mogą być olbrzymie.