EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Propozycje budynków z podpiwniczeniem

Propozycje domów z podpiwniczeniem to ciekawe propozycje dla inwestorów posiadających parcelę z obniżeniem terenu, a także dla ludzi wyszukujących domu z dodatkową kondygnacją w przyziemiu.

projekty domów z piwnicą

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wyborem należytego projektu trzeba sprawdzić gatunek ziemi i pułap wód gruntowych działki. Należałoby rozważyć zlecenie specjalnej analizy, która pozwoli na dobre posadowienie budynku, także odpowiednie wykonanie i bezpieczeństwo fundamentów.
Projekty domów z piwnicą to ogromna oferta, niezwykle różna pod względem wielkości nawierzchni domu, liczby pięter, stylizacji elewacji zewnętrznych, również przeznaczenia i możliwości spożytkowania ponadplanowego poziomu domu. Projekty domów z podziemiem ustalają różne wykorzystanie i urządzenie przestrzeni piwnicy w zależności od potrzeb. Podpiwniczenie to świetne pomieszczenie na pracownię, bądź część budynku wydzielona do prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkową wartością realizacji domu (kliknij odnośnik) na podstawie wzoru z piwnicą jest naturalna regulacja temperatury domu. Latem podziemie będzie go schładzać, zaś zimą grzać. Poza tym zwiększa skuteczność systemu wentylacji (złap okazje na wentylacja dolny śląsk: http://purevent.pl/) budynku.
Chociaż piwnica jest funkcjonalnym rozstrzygnięciem i pozwala na urządzenie kotłowni, pralni, domowej spiżarni, czy innych pomieszczeń gospodarczych, to jednak łączy się z ponoszeniem przez właścicieli kosztów powiązanych z ogrzewaniem.

Piwnice wznoszone są znacznie niżej aniżeli inne piętra budynku co powoduje, że jest w nich automatycznie chłodniej i bardziej wilgotno, toteż nastręczają prawidłowego dogrzewania.