EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Pozwolenie na zbudowanie garażu – a więc, czy bywa ono niezbędne – czy nie?

Pragniesz wybudować garaż przy swoim domu, lub na własnej działce? Rozmyślasz nad tym, czy bywa Ci potrzebne pozwolenie na tego garażu budowę, czy też może starczy tylko zgłoszenie tego faktu? Jakie rzeczy dobrze jest wiedzieć na temat samiutkiej budowy owego garażu? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez najbardziej małego problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego – świeżutko wydzierganego – artykuliku!

Rękawice Garden PRO

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
klimatyzatory

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com
Budowanie (dodatkowe info) garażu to w danych czasach powszechne i dobrze znane „zjawisko”. W tej konkretnej chwili bardziej duża liczba ludzi w Polsce, posiada własne „cztery kółeczka” (bądź dwa), dla których to pragnie jak najwspanialej, dla tej rzeczy buduje garaż by uchronić swoje „maleństwo” przeciwko czynnikami zewnętrznymi (najczęściej pogodowymi oraz przed złośliwością innego rodzaju person). Co jednak uczynić, gdy już się zdecydujemy na budowę? Czy może pozwolenie na budowę garażu jest naszym osobom niezbędne? Otóż nie, a tak naprawdę nie do końca. Od 2015 roku, dzięki nowelizacji ustawy Prawa budowlanego, nie jest już wymagane składanie ogromnych formalności urzędowych, jednak zdarza się, że należy zgłosić ów fakt, przez formalne Zgłoszenie. W jakich jednakże sytuacjach? Już rozmawiamy! Budowanie garażu typu wolno stojącego nie wymaga od wspomnianego już czasu wielu formalności.

Jeżeli ów garaż ma do 35 metrów kwadratowych i bywa jedno piętrowy, to zgłoszenie wystarczy bez żadnego problemiku, jeżeli jednakże ma w posiadaniu więcej kondygnacji oraz powierzchni, to wtedy jesteśmy zmuszeni się starać o przyzwolenie na jego budowę. Warto zerknąć do wnętrza sieci Internetowej oraz poczytać o wspomnianym określeniu więcej, aby nie popełnić jakiegoś błędu!