EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wybór projektu domu a wybory przyszłych właścicieli

Wybór planu domu jest zależny od prywatnych wyborów przyszłych właścicieli, ich wieku, stanu zdrowia, także posiadanego potomstwa.
projekty domów z poddaszem użytkowym posiadają sporo plusów.

Sposobność urządzenia mieszkalnego poddasza jest wyjątkowo istotna w malutkim domu, gdzie liczy się wszelki centymetr. W domach z poddaszem użytkowym łatwo jest wprowadzić rozkład funkcjonalny, dzieląc część dzienną na parterze i umieszczając sypialnie na mansardzie. Dom z poddaszem zajmuje mniejszą powierzchnię działki aniżeli dom parterowy o tej samej nawierzchni użytkowej. Jest to zaletą zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy malutką parcelą. Dom z poddaszem wykorzystuje przestrzeń parceli bardziej ekonomicznie aniżeli dom parterowy o tej samej przestrzeni użytkowej. Łatwiej również wykorzystać dzienne światło. Taki dom pozwala lepiej wykorzystać pejzaże na dalsze sąsiedztwo, gwarantują je okna drugiej kondygnacji, także tarasy, loggie i balkony.
projekty małych domów

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Projekty małych domów posiadają sporo zwolenników ze względu na ułatwienie wznoszenia. Ponadto, koszty inwestycji można nieco obniżyć, albowiem dom nie potrzebuje dodatkowych sklepień i podłóg.

Nie masz pewności, jeśli chodzi o prezentowane zagadnienie? To odszukaj więcej tu (https://dekorianhome.pl/tynk-dekoracyjny), a z pewnością zgłębisz więcej informacji na omawiany wątek.

Usytuowanie wszelkich pomieszczeń na jednej kondygnacji budynku nie tylko gwarantuje swobodne poruszanie się ludziom starszym i schorowanym, lecz również ułatwia komunikację pomiędzy domownikami i służy umacnianiu więzi rodzinnych.

Pomieszczenia w budynku parterowym posiadają najczęściej taką samą, standardową wysokość, co ułatwia zagospodarowanie pomieszczeń. Nieomal z każdego pomieszczenia jest możliwość zaprojektować wyjście do ogrodu otaczającego budynek.