EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Radzimy, jakiego typu światło wziąć do rezydencji. Przeczytaj!

Niewiele osób ma świadomość, jak znaczącą funkcję w pomieszczeniu wypełnia światło. Za jego pomocą można lokalowi przyznać odpowiedni profil. Znaczenie ma nie tylko odcień światła, jego nasycenie i kierunek padania.

plafon kryształki

Źródło: http://www.sxc.hu
Ważne jest także, skądże ono pada.

W tej chwili szeroką sławą cieszą się oprawy LED, rozmieszczane w podwieszanym suficie ewentualnie na wysięgnikach. Nie znamionuje to jednak, że bardziej tradycyjne lampy pokojowe wiszące odeszły do lamusa. Wręcz przeciwnie – w nich też można zainstalować oświetlenie LED, a w wielu wypadkach są o wiele bardziej ciekawe wizualnie. Na przykład lampy z abażurami, jakkolwiek niektórym jednoczą się z domem dziadków, są w dalszym ciągu często wybierane, zwłaszcza do rustykalnie urządzanych gabinetów czy pokojów dziennych. Jeżeli komponujemy wnętrze w klimacie współczesnym, doskonale sprawdzą się lampy z surowymi kloszami z białego tworzywa.
Innym zajmującym pomysłem, szczególnie do nowoczesnego pokoju, jest oświetlenie w kształcie plafonu. Wiszą one wysoko przy suficie i prezentują się nierzadko jak jego część. Coraz częściej bywają dekorowane gustownie różnorodnymi elementami. Na przykład osnuwające plafon kryształki poza tym, że ładnie wyglądają, pozwalają też nieco zdekoncentrować światło i wyprojektować na sufit i ściany bezpretensjonalne wzorki, powstające z przenikania światła przez ich strukturę. Pożądane byłoby ujrzeć taki skutek na żywo.

Wyłącznym minusem może być zachowanie czystości, gdyż jak wszelka lampa, również takie dekoracje (polecamy również organizacja ślubów) przy plafonie zbierają trochę zanieczyszczeń. Nie trzeba się tym jednak dręczyć zanadto. Rezultat, jaki otrzymamy, jest nie do przecenienia.