EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Do jakiego celu mogłyby posłużyć znane podnośniki koszowe oraz na jak dużą wysokość mogą pomóc się dostać?

Wszyscy wiedzą, że w najwyższym stopniu wydajną formą reklamy jest taka, która dociera jednocześnie do jak największej liczby potencjalnych odbiorców. Jedną z tego typu metod jest duża reklama, jaka wisi na ścianie jakiegoś znajdującego się np. niedaleko centrum miasta bloku.

podnośniki koszowe

Autor: connectors distribution box
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jak powiesić nośnik promocji na tak dużej wysokości?
Hardox

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż w niektórych przypadkach można wykorzystać powszechnie znane, np. z samochodów wykorzystywanych przez strażaków podnośniki koszowe.

Nie jesteś w stanie doczekać się innych wpisów? Przygotowaliśmy dla Ciebie hiperłącze (https://www.arapneumatik.pl/k-270-szybkozlaczki-pneumatyczne-rectus-seria-typ-27-dn-10), które da Ci szansę, by zaznajomić się z dużą dawką nowych informacji.

Jak powszechnie wiadomo, strażacy wykorzystują tego typu samochód, aby dostać się do danego mieszkania od strony okna oraz uratować z palącego się domu jego mieszkańców. W takiej sytuacji reprezentant tego zawodu wchodzi do specjalnego kosza, czyli niewielkiej, zabezpieczonej z dowolnej strony platformy, która zostaje wznoszona na wysokość nawet około dwudziestu albo 30 metrów. Takie podnośniki koszowe mają również inne parametry działania, przykładowo tak zwany wysięg w bok czy tylny. Wysięgi mogą się od siebie różnić i wynoszą ok. 10-15 m zależnie od rozmiaru całego sprzętu.

Warto dodać, że tego typu urządzenia produkowane są na bazie typowych samochodów dostawczych lub pojazdów transportowych. Są pojazdami szczególnego zastosowania oraz powinny być wyposażone w tzw. kogut. Sama platforma podnosi się przy pomocy hydraulicznego ramienia. Takie podnośniki koszowe mogą być stosowane też przy różnych robotach budowlanych, przykładowo przy malowaniu elewacji.

Mają również zastosowanie w sadownictwie, ponieważ bardzo ułatwiają obcinanie gałęzi drzew nie tylko w ogrodach, lecz także np. w miejskich parkach. Opisywane podnośniki koszowe stosuje się również przy pracach związanych z elektryką. Idzie konkretnie o naprawę albo montaż ulicznego oświetlenia.