EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wybrać odpowiedni projekt domku?

Po wyselekcjonowaniu parceli trzeba zastanowić się nad projektem domku. Należy określić parametry budynku, a dodatkowo wytyczyć poszczególne wnętrza.
Obowiązkiem inwestora będzie też rozwiązanie dylematu – wyselekcjonować indywidualny projekt domu czy z zdecydować się na projekty domów z katalogu? W naszym kraju najogromniejszym zainteresowaniem od pewnego czasu cieszą się projekty domów z tak zwanym użytkowym poddaszem, ewentualnie parterowych.

moskitiera

Autor: Oknoplast Sp. z o.o.
Źródło: Oknoplast Sp. z o.o.
Te drugie realizuje się łatwiej, albowiem odchodzi niezbędność wykonania solidnego stropu oraz schodów. Atutem domków parterowych jest również wygoda użytkowania – w takim domku łatwiej się poruszać, zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym. Wadą tego rodzaju domów jest stosunkowo wielka powierzchnia posadzki na gruncie, większe fundamenty jak też spora nawierzchnia dachu.http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-daikin (sprawdź naszą propozycję)Problemem jest także ogromna powierzchnia zabudowy, stąd wielu inwestorów, w szczególności właścicieli niedużych działek, decyduje się na wariant z poddaszem użytkowym czy też dom piętrowy. Tego rodzaju domy są często droższe w budowie, co wynika między innymi z sumptów zrealizowania napomkniętych stropów.
sposób

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Do rozstrzygnięcia pozostaje również sprawa podpiwniczenia. Przed laty był to obowiązkowy element domku. W piwnicach umiejscawiano kotłownię, spiżarkę, garaż (zobacz sklepmardrew.pl) czy też warsztat majsterkowicza.

W dzisiejszych czasach coraz więcej inwestorów odchodzi od owego podejścia, lokując nadmienione pomieszczenia na parterze budynku, względnie w oddzielnym budynku gospodarczym względnie w garażu umieszczonym na poziomie gruntu.