EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wybrać odpowiedni projekt domku?

Po wyselekcjonowaniu parceli trzeba zastanowić się nad projektem domku. Należy określić parametry budynku, a dodatkowo wytyczyć poszczególne wnętrza.
Obowiązkiem inwestora będzie też rozwiązanie dylematu – wyselekcjonować indywidualny projekt domu czy z zdecydować się na projekty domów z katalogu? W naszym kraju najogromniejszym zainteresowaniem od pewnego czasu cieszą się projekty domów z tak zwanym użytkowym poddaszem, ewentualnie parterowych.

moskitiera

Autor: Oknoplast Sp. z o.o.
Źródło: Oknoplast Sp. z o.o.
Te drugie realizuje się łatwiej, albowiem odchodzi niezbędność wykonania solidnego stropu oraz schodów. Atutem domków parterowych jest również wygoda użytkowania – w takim domku łatwiej się poruszać, zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym. Wadą tego rodzaju domów jest stosunkowo wielka powierzchnia posadzki na gruncie, większe fundamenty jak też spora nawierzchnia dachu.

To świetnie, że chcesz uzyskać większą ilość danych na to zagadnienie. Wówczas przejdź do treści (http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-daikin), a dowiesz się rozmaitych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Problemem jest także ogromna powierzchnia zabudowy, stąd wielu inwestorów, w szczególności właścicieli niedużych działek, decyduje się na wariant z poddaszem użytkowym czy też dom piętrowy. Tego rodzaju domy są często droższe w budowie, co wynika między innymi z sumptów zrealizowania napomkniętych stropów.

sposób

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Do rozstrzygnięcia pozostaje również sprawa podpiwniczenia. Przed laty był to obowiązkowy element domku. W piwnicach umiejscawiano kotłownię, spiżarkę, garaż (zobacz sklepmardrew.pl) czy też warsztat majsterkowicza.

W dzisiejszych czasach coraz więcej inwestorów odchodzi od owego podejścia, lokując nadmienione pomieszczenia na parterze budynku, względnie w oddzielnym budynku gospodarczym względnie w garażu umieszczonym na poziomie gruntu.