EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Tektura falista – uniwersalny materiał o niezwykle różnych zastosowaniach

Nijaka i nieelastyczna – z pozoru niezbyt atrakcyjny materiał, nieprzystający do powszechnie panującego mniemania o tym, co piękne. To „brzydkie kaczątko” papiernictwa prędko zyskało jednak wielu entuzjastów.

skład drewna

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
producent tektury falistej

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki

Uświadomiono sobie bowiem, iż ma ono masę ciekawych własności.
Wspomniany „trend” obserwujemy również dzisiaj, z czego z całą pewnością cieszy się niejeden producent (zobacz więcej i więcej) tektury falistej. Rodzi się pytanie: dlaczego opisywany towar bije rekordy popularności? Przyczyn jest przynajmniej kilka. Niezbyt wygórowana cena, wytrzymałość, bogate zastosowanie, ekologiczność, ponadczasowość, odporność na działanie czynników mechanicznych, lekkość – wyliczać można bez ustanku. Wykaz walorów, którymi dysponuje tektura (folie termokurczliwe) falista okazuje się niezmiernie długi. Docenia je spora część zarówno klientów jak i przedsiębiorców. Argumentów potwierdzających przywołaną tezę nie trzeba daleko szukać. Wystarczy udać się do najbliższego supermarketu i spojrzeć na półki z towarami. Niemal wszystkie artykuły znajdują się w opakowaniach z tektury – poczynając od makaronu, a na komputerach kończąc. Służą one – co trzeba podkreślić – nie tylko jako zabezpieczenie wiktuałów i sprzętów, ale także powierzchnia reklamowa.

Projektanci opakowań robią co w ich mocy, aby zwrócić uwagę nabywców. Wymyślają coraz bardziej nietuzinkowe pudełka, które nierzadko stają się dziełem sztuki.