EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Budować z projektantem czy według planu katalogowego?

Od wielu lat w środowisku prywatnych inwestorów – innymi słowy po prostu budujących własny obiekt – trwa dysputa: czy lepiej wydać pieniądze na „osobistego” architekta, czy też na jacuzzi, nabywając o wiele tańszy projekt gotowy?

I jak w większości wypadków, ilu Polaków, tyle opinii. Podejścia niby tylko dwa: projekt na zlecenie bądź z katalogu – za to wytłumaczeń, dowodów za a także przeciw – setki. Mam oczywiście własną – budować z architektem. Po co architekt, zapyta ktoś, kto za projekt odnaleziony w internecie zapłacił 1500 zł. A po to, by kapitału na kluczową inwestycję życia, którą w moim wypadku jest budynek, nie zmarnować, pakując go w nonsensowne rozwiązania. Ażeby spożytkować w stu procentach dyspozycję lokalizacji oraz przez następne kilkadziesiąt lat radować się każdą każdym momentem w swoim budynku.
Po co projektowanie wnętrz Kraków? – zapyta ktoś. Po to ażeby nie dreptać z kąta w kąt, natykając się co rusz na przestrzenne cudaczności, nie żałować, że „tego nie ma, to za wielkie, a tamto za małe, tu za jasno, a tam zbyt ciemno”.

Salon, panele podłogowe STYLE Dąb Hartley

Autor: Classen
Źródło: Classen
Jest jednak jedno „ale”: projektant powinien być artystą z prawdziwego zdarzenia, nadzwyczaj rzetelnym rzemieślnikiem, który zna do głębi prawidła rządzące powierzchnią, stale się dokształca i żadnego zleceniodawcy nie rozważa rutynowo.

Kimś, kto rzetelnie przestudiuje zalety i minusy naszej parceli, zwyczaje rodziny, a również naszą zdolność kredytową. Bez wątpienia, za to trzeba uiścić jednakże warto poświęcić troszeczkę czasu na znalezienie specjalisty jaki zaoferuje projekty wnętrz Kraków.