EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Metody na oryginalny wystrój mieszkania

Metod na zaaranżowanie stylowego, nowoczesnego domu jest bez liku. Jeżeli chodzi o aranżowanie mieszkań można zauważyć wiele najprzeróżniejszych stylów. Jednym z cieszących się wielkim uznaniem jest tak zwane polskie Art Deco – nowoczesne, eleganckie i niepowtarzalne zarazem. Chociaż styl ten kojarzymy często przede wszystkim z wyszukanym malarstwem olejnym czy akwarelowym. Polskie Art Deco zwane polską sztuką stosowaną to cała gama przedmiotów codziennego użytku, począwszy od filiżanek, mebli, ozdób a na modzie kończąc.

Dostojna łazienka w stylu Art Deco

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Aranżacje w tym stylu cechują się kilkoma głównymi zasadami. Przede wszystkim pomieszczenia tak urządzone są się charakteryzować harmonią a także symetrią. Objawia się to w wykorzystaniu figur geometrycznych. Obrazy są jednym z ważkich oznak takiego stylu. Zwykle na ścianach widuje się martwą naturę ewentualnie impresjonistyczny pejzażyk. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się akty. To nurt który kojarzony jest z latami dwudziestymi XX w.. Najogólniej mówiąc dorobek w tym kierunku cechuje akcentowanie geometrii a także silnie kontrastujące ze sobą barwy.

Obrazy Art Deco doskonale łączą się z ciemnymi, drewnianymi meblami. Wspaniale prezentują się w prostych ramach również w ciemnych odcieniach wykonanych z drewna – doczytaj polskie art deco. Czytelna, kontrastująca z sobą kolorystyka jest cechą specyficzną obrazów w stylu Art Deco. Żywe odcienie jak pomarańcz czy czerwony często łączy się z czernią lub z bielą. Najczęściej wykorzystywane bywają wyraźne i intensywne odcienie.

Ten artykuł, który w tej chwili analizujesz zawiera ciekawe dane, lecz jeżeli pragniesz zdobyć zbliżone informacje na podnoszony wątek, to sięgnij po szczegóły (https://procleaner.pl/firma-sprzatajaca-szczecin/).

Współcześnie wiele malowideł w powyższym kierunku oferuje nieomal każda galeria Art Deco. Możemy je obecnie także zakupić w drogą online. Nierzadko wykonuje się je metodą druku na płótnie. Obraz wykonany tą metodą przedstawia się niezwykle podobnie do autentycznego. Nie da się jednakże niestety powyższym trybem odtworzyć pozostałości pociągnięć pędzla.

styl art deco

Choć obrazy drukowane są wiele tańsze od oryginalnych odpowiedników, wielbiciele sztuki niezwykle cenią sobie jednak malowidła wykonane ręką malarza. Jeśli chodzi o polskie Art Deco, to wielu obecnych, znanych malarzy wystawia swoje dzieła zarówno w galeriach sztuki współczesnej jak również na internetowych aukcjach.