EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Właściwie stworzone miejsce pracy jest bardzo istotne dla naszego kręgosłupa

ludzie, którzy siedzą przed laptopem, zdają sobie sprawę z tego, że prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Ślęczenie osiem godzin przed komputerem bywa ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Genetycznie nasz organizm nie był stworzony do tego typu pozycji. Zatem skłonność do wprowadzania siedzącego trybu życia z reguły odbija się na ludziach negatywnie. Po pewnym czasie zaczynają odczuwać kłopoty z kręgosłupem oraz boli ich głowa. Jest to spowodowane tym, że mają kiepsko dostosowane stanowisko pracy. W pracy z laptopem najistotniejsze wydaje się być krzesło. Musi być ono dobrze dobrane do naszego wzrostu. Powinno mieć także odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wtedy niekiedy będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy odpocząć naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być również odpowiednio wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I oczywiście powinno mieć podłokietniki. Bez tego ciężko nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Musi również mieć silikonowe kółka. Powinny się lekko kręcić. Krzesło nie powinno ciężko odsuwać się od biurka.

Podobał Ci się ten artykuł? Zatem gorąco zapraszamy (bmeters.pl/pl/rozliczenia_kosztow_zuzycia_mediow/53/) do kolejnych naszych postów, które będą o zbliżonej tematyce.

Przez to w wielu korporacjach zwykle spotkamy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien sięgać stopami do ziemi.

Jeżeli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to powinniśmy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy w stanie bez problemów pracować, a bóle pleców nie będą nam już dokuczać.