EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Znaczny procent rodaków śni o tym, by mieć swój dom — wówczas jednak potrzebny będzie projekt

Tworzenie projektu swojego domu może być niesamowitą frajdą dla całej rodziny.
Istnieje spora grupa Polaków, którzy pragną mieć własny dom oraz ogród, aby po prostu mieć możliwość tam wychowywać potomstwo albo by w ciszy wieść fajne życie na emeryturze.

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Autor: www.fotorolety.com
Źródło: www.fotorolety.com
projekty domów

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie jednak od tego, jakie mamy przesłanki, to nasze marzenie jest wspólne — dom. Jeśli pragniemy, aby spełniał on wszystkie nasze wymagania, to raczej nie możemy zgodzić się na najmniejszy kompromis, a nim byłoby kupowanie gotowego domu w okolicy, gdzie wszystkie budynki prezentują się tak samo. Nawet niezłym rozwiązaniem jest kupienie gotowego projektu oraz w razie czego wprowadzanie do niego niewielkich poprawek. Może się to udać, jeśli wyszukamy projekt niemal idealny. Jednak przeglądanie setek projektów zajmie nam mnóstwo czasu. Można też udać się do architekta i najnormalniej w świecie zamówić projekt. Pewnie pozwoli nam on przeglądnąć swoje dotychczasowe portfolio. Umieszczone zostały tam projekty domów, które zrobił już dla innych klientów. Możliwe, że coś nas natchnie i stwierdzimy, że takie rozwiązanie pragniemy zrobić też u siebie.

Podczas rozmowy pewnie padnie sporo pytań — czy pragniemy mieć dom parterowy czy piętrowy? Czy dom musi mieć zadaszony taras (gres na taras) i balkony? Ile pragniemy mieć sypialni? I czy kuchnia powinna być otwarta na pokój dzienny? Pytań na pewno będzie znacznie więcej. To tylko podstawowa lista, która otworzy możliwość do dyskusji i owocnej współpracy. Robienie projektu z pewnością da nam mnóstwo przyjemności.