EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Gzymsy kojarzą się nam najczęściej z kamienicami z długą historią — a tu okazje się, że wracają obecnie do łask

Eleganckie gzymsy potrafiły być ozdobą niejednego apartamentu w starej kamienicy. Teraz również decyduje się na to coraz większa liczba ludzi.
Słyszy się, że moda wraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria
To fakt. Jeśli popatrzeć by na historię gzymsów, to powrót wydaje się być spektakularny i to po dosyć długiej przerwie. W przeszłości sztukateria była robiona prawie w każdej kamienicy. Teraz szczególnie upodobali ją sobie artyści, którzy uwielbiają nietypowe wystroje wnętrz. Jeżeli zatem chcemy zdziwić gości, to można wykończyć salony pięknymi gzymsami. W dzisiejszych czasach mogą być one zrobione ze styropianu. Są wówczas lekkie i niezbyt drogie. Pełnią także nowoczesne funkcje. Mogą na przykład maskować karnisz, do którego później będą przyczepione zasłony na żabkach. Mogą także stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wtedy ekipa remontowa wmontuje w niego lampki. Zapewni to ekstra oświetlenie, które będzie świetnie wyglądało na przykład w pokoju dziennym. Lampki i kable będą ukryte pod gzymsem.

Jeśli omawiany tutaj wpis zajął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny styrobeton w workach wolplan, gdzie znajdziesz sporo wątków.

Są przeróżne rodzaje sztukaterii. Można wybrać na przykład wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Należy tylko pamiętać, że te, które miałyby być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wykonane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna oraz sufitowe.
Jeżeli zdecydujemy się na wykończenie domu w starodawnym stylu, to gzymsy będą pasować stylowo — w szczególności w salonie.