EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kilka podstawowych danych dotyczących klimatyzatora

Klimatyzator to takie urządzenie, które przynosi nam ulgę zwłaszcza w czasie niezwykle upalnych dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od wielu aspektów.
Jeżeli decydujemy się na urządzenia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej oraz zewnętrznej), to musimy zatroszczyć się o ich odpowiednie rozmieszczenie, zwłaszcza jednostki znajdującej się wewnątrz pokoju.

ciepło

Autor: glasseyes view
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio dobrane oświetlenie w kuchni
Dowolność wyboru jest duża. Jednostkę zewnętrzną klimatyzatora moglibyśmy umieszczać zarówno na ścianie pod parapetem, jak i pod sufitem, a nawet w przestrzeni będącej nad sufitem. Z ostatniej z wymienionych opcji można korzystać wtedy, gdy mamy sufit podwieszany oraz klimatyzator kasetonowy lub (jak odnowić taras drewniany) kanałowy, który może się znajdować poza klimatyzowanym pomieszczeniem. Wtedy będzie z nim połączony przy pomocy instalacyjnych rur, w których transportowane będzie powietrze. Używając tego typu wyjście, nie zaburzamy walorów estetycznych domu.

Duża część jednostek montowanych wewnątrz jest zazwyczaj instalowana na ścianie przeciwnej do miejsca, w którym zazwyczaj przebywamy, dla przykładu łóżka czy fotela. W takim położeniu praca klimatyzatora będzie bezpieczna i praktyczna. Wytwarzane przez klimatyzator LG chłodne powietrze nie powinno być skierowane bezpośrednio na osoby będące w danym pokoju. Po pierwsze dlatego, że strumień wywołuje niemiłe doznania, zaś po drugie jesteśmy w takiej sytuacji narażeni na zakatarzenie. Wbrew sugestii wielu osób, schłodzone powietrze powinno docierać do nas w dosyć powolnym tempie.

Na skuteczną pracę jednostki wewnętrznej klimatyzatora mają wpływ przede wszystkim swobodny przepływ powietrza, lecz też umieszczając go w wybranym miejscu, powinniśmy wiedzieć, żeby niczym nie ograniczać tego elementu. Mowa tu choćby o relatywnie długich zasłonach.