EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Ciekawy sposób na drzwi w przypadku stosunkowo niewielkich pomieszczeń

Jeśli wolnego miejsca mamy w domu dość mało, nie trzeba tracić go na skrzydła drzwiowe. Istnieją też drzwi przesuwne, które mogą być chowane w ścianie. Jest to znakomite remedium na kłopoty z małą ilością przestrzeni.
Tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianę nie utrudniają komunikacji oraz nie będą zajmować cennych centymetrów.

kamienie

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Są tylko trochę bardziej wymagające przy projektowaniu oraz przy montażu. W niniejszym tekście podpowiadamy, w jaki sposób wykonać drzwi przesuwne chowane w ścianę. Instalacja drzwi przesuwnych nie w każdym przypadku jest zadaniem dla fachowców, jednak wymaga pewnych umiejętności technologicznych. Najbardziej istotny jest prawidłowo sporządzony projekt mechanizmu i dobra instrukcja montażu dostarczana przez wytwórcę takiego rozwiązania. Drzwi przesuwne chowane w ścianę są dobierane do domów czy też lokali, w których osiągnięcie funkcjonalnego podziału na strefy jest sporym wyzwaniem przez wzgląd na stosunkowo nieduży metraż.
Wystrój mieszkania

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com
drzwi przesuwne chowane w ścianę

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wsuwane w odpowiednią kasetę skrzydło nie będzie blokować wąskiego korytarza oraz nie utrudnia przejścia, dzięki czemu moglibyśmy zagospodarować wnętrze czy planować ustawienie mebli lub też przedmiotów z większą swobodą. Natomiast w przestronnych wnętrzach takie drzwi przesuwne chowane w ścianę zezwalają na utworzenie stref w otwartym pomieszczeniu, czyli choćby połączenie i rozgraniczenie jadalni, kuchni czy salonu.

Chcesz ciągnąć dalej wciągającą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj instalacje gazowe na nowej podstronie.

Drzwi w ścianie najkorzystniej planować już na etapie planowania wnętrza mieszkania, a najpóźniej w czasie budowy ścian działowych, gdyż w innej sytuacji ich montaż może być związany z bardzo pracochłonnymi przeróbkami. Znacznie mniej problematyczna opcja to montaż drzwi przesuwnych po ścianie, przykładowo po prowadnicach.

Trzeba pamiętać, że skrzydło w murze zezwala nam na zupełnie odmienne podejście do zaprojektowania wnętrza, szczególnie strefy przejścia między różnymi pomieszczeniami.