EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Ozdabiamy wnętrza w kolorowe pompony

Posiadasz dzieci? A może Ty lubisz ozdoby typu DIY – „do it yourself”, czyli „zrób to sam”? Tak? Świetnie! Dziś podamy Ci koncepcję na własnoręcznie zrobione pompony z papieru.

dzieci, dziecko, niemowle

Autor: julie corsi
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu drobiazg rewelacyjnie nada się do urozmaicenia pomieszczenia pociechy, lub wykonania klimatycznej przestrzeni w pokoju dziennym albo (więcej na stronie) sypialni. Do zrobienia wielkich papierowych ozdób będziesz potrzebować kolorowej bibuły, cieńki drucik (używany w kwiaciarniach, albo osoby robiące same biżuterię), ładny sznurek, lub tasiemkę, linijkę i ostre nożyczki. Rolkę bibuły (50×200 cm) dzielimy na 4 albo 5 odcinków (po 50 albo 40 cm każdy), później zginamy je w pół i tniemy przy mniejszym boku.

Później te skrawki zginamy w harmonijkę, składamy na pół żeby znaleźć środek. Po środku przecinamy maleńkie trójkąty po krawędziach i łączymy drucikiem i piękną tasiemką. Następnie otwieramy w wachlarzyk i rozdzielamy warstwa po warstwie. W momencie gdy utworzymy z tego duży pompon polecamy powiesić go na karniszu, albo w innym ciekawym miejscu w naszym domu.

pokój dla dzieci

Autor: Barlinek S.A.
Źródło: Barlinek S.A.
Mój dom obfituje w takie trzy ciekawe pompony w kolorze żółtym, zielonym i pomarańczowym. Idealnie pasują do letniej aranżacji kawalerki i stanowią element wnoszący świeżość w nieco tradycyjną aranżację mieszkania. Wszyscy znajomi, którzy do mnie zawitają zachwycają się tymi pomponami i uważają, że wyglądają rewelacyjnie. Myślę nad wprowadzeniem podobnych elementów w domu moich rodziców. Może wybiorę coś z propozycji, które znalazłam tutaj: cenne wskazówki. Może powiecie, na co mam się zdecydować?